Mit gondoltok a tervemről?

Figyelt kérdés
Gimiben végzős vagyok és ha minden jól alakul,egyetemen szeretném folytatni valami olyan szakon ami vállalkozáshoz ad alap tudást,illetve lehetőséget biztosít több területen elhelyezkedni a későbbiekben.Duális képzésen vennék részt,hiszen munkatapasztalatot is ad,illetve van olyan suli ahol minden hónapban megkapod a minimálbér 65%-át akkor is ha nem dolgoztál abban a hónapban,hiszen szünidőben kell csak.Ez a pénz hosszútávon összegyűlne egy olyan összegbe amiből lehet saját vállalkozást kiépíteni.Albérletre nem menne pénzt,inkább kolis szeretnék lenni. Majd a szépségiparban szeretnék elhelyezkedni,műszempillásként és sminkesként.Pesten még kezdőként is meglenne a napi 3vendég minimum és átlagban ilyen szolgáltatásokért 8ezret elkérnek,bár ez sok mindentől függ.Én azt gondolom,hogy ez érné meg a legjobban számomra,hiszen szeretem csinálni,fejlődhetek benne és magamnak osztom be az időm.Akihez én járok pillás,neki tele van a naptárja totálisan,pedig nem rég kezdett ebben a szakmàban dolgozni.Ha beindul akkor elég jó pénzt lehet vele keresni,még akkor is ha adózni kell belőle.Ha mégsem indul be,akkor mondjuk egy marketing szakmával sok helyen el lehet helyezkedni:) Mit gondoltok?
2021. dec. 28. 16:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%

kollégiumból vállalkoznál, vagy hogy gondolod...???


Kicsit megszakadt a logikai lánc...

2021. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Dehogyi,miután elvégeztem a sulit
2021. dec. 28. 16:21
 3/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
78%

Manapság mindenki pillás akar lenni. Egyre kissebb lesz a szelet a tortából.


Ez olyan mintha mindenki wolt futár lenne nem érné meg annyira wolt futárnak lenni.


Én ehelyett valami műszaki/gazdasági Bsc-t ajánlanék. Lehet, hogy nagyon jó ötletnek tűnik körmöket csinálni reggeltől estig és vállalkozni de szerintem egészen más mint az amikor egy munkáltató felel érted és úgy is zsebbre tudsz tenni a nyugati béreket.

2021. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Hivatalosan pillás csak úgy lehetsz, ha kozmetikus végzettséged van, azt manapság 2 év megszerezni.


Illetve a duális képzés nem csak nyári gyakorlat!

2021. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
#4 Duális képzésről én is úgy tudom, hogy heti 1 nap.
2021. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

akkor tanulj marketinget, ha érdekel


utána még bármi lehetsz


én jelenleg jogot tanulok, de tavaly megcsináltam a körmös okj-t, van pár vendégem és mivel mostanában elkezdtem "komolyabban" sütögetni, még lehet csinálok 1-2 év múlva cukrász képzést és a "kreatív" tanulmányaimból fogok élni vagy legalábbis a jogot nem teljes munkaidőben fogom "kihasználni", hanem inkább felesben a kreatív dolgokkal (már amennyire ez majd megvalósítható lesz)

Pedig alapból úgy kezdtem az egyetemet, hogy ügyvéd leszek és abból fogok élni, de most már úgy néz ki, hogy nem csak abból

10-15 év múlva meg kitudja

2021. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Volt nálunk pályaorientációs nap és ott hallottam először a duális képzésről.A Dunaújvárosi Egyetemen igenis csak szünidőben kell menni dolgozni. (tavaszi,nyari,oszi es teli szunetben)
2021. dec. 28. 17:07
 8/35 A kérdező kommentje:
6os szerintem megéri több időt fektetni a kreatív elfoglaltságokba,hisz élvezed csinálni ;) ha ügyes is vagy benne,akkor fix tudnád teljes állásban
2021. dec. 28. 17:09
 9/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
79%
Hát ha te a Dunaújvárosi Egyetemre akarsz menni xddd akkor meg is értem, hogy körmös szeretnél lenni.
2021. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de nincs szövegértésed? Mondom,hogy ott hallottam erről először és példát hoztam fel arra,hogy van olyan iskola,ahol szünidőben van munka.Debrecenbe szeretnék menni:)
2021. dec. 28. 17:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!