Mit gondoltok a tervemről?

Figyelt kérdés
Gimiben végzős vagyok és ha minden jól alakul,egyetemen szeretném folytatni valami olyan szakon ami vállalkozáshoz ad alap tudást,illetve lehetőséget biztosít több területen elhelyezkedni a későbbiekben.Duális képzésen vennék részt,hiszen munkatapasztalatot is ad,illetve van olyan suli ahol minden hónapban megkapod a minimálbér 65%-át akkor is ha nem dolgoztál abban a hónapban,hiszen szünidőben kell csak.Ez a pénz hosszútávon összegyűlne egy olyan összegbe amiből lehet saját vállalkozást kiépíteni.Albérletre nem menne pénzt,inkább kolis szeretnék lenni. Majd a szépségiparban szeretnék elhelyezkedni,műszempillásként és sminkesként.Pesten még kezdőként is meglenne a napi 3vendég minimum és átlagban ilyen szolgáltatásokért 8ezret elkérnek,bár ez sok mindentől függ.Én azt gondolom,hogy ez érné meg a legjobban számomra,hiszen szeretem csinálni,fejlődhetek benne és magamnak osztom be az időm.Akihez én járok pillás,neki tele van a naptárja totálisan,pedig nem rég kezdett ebben a szakmàban dolgozni.Ha beindul akkor elég jó pénzt lehet vele keresni,még akkor is ha adózni kell belőle.Ha mégsem indul be,akkor mondjuk egy marketing szakmával sok helyen el lehet helyezkedni:) Mit gondoltok?
2021. dec. 28. 16:12
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Illetve a mérnök és marketing két külön lapon említendő történet
2021. dec. 28. 18:31
 22/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
26%

#18 Bevallom lenézem azokat az embereket akik nem végezték még el a gimnáziumot mégis ilyen über cringe dolgokat írnak le, hogy "szeretek ékszer lenni a férfi oldalán." Ráadásul ezen az oldalon kérdeznek rá a vállalkozásuk sikerességére ahelyett, hogy komplett üzleti tervet készítenének.


És egyébként személyeskedhetünk, hiszen én kezdtem el a DUE szapulásával. Ugyanakkor cáfolom, hogy mindnekit lenéznék aki nem műszaki karon végez. Mindenkire szüksége van a társadalomnak ugyanakkora olyan klubnak amelyik felvenne, nem akarok a tagja lenni, amelyiknek tagja lennék, nem venne fel.


1) Akkor csináld Debrecenben ahol kevesebb fizető vendék van. SWOT elemzés have fun.


2) Igen, ebben a mondatban két dolog van ami miatt ellenzem a belevágást. Az egyik a hosszú távon. A másik a lehet.


3) Jajj egyelek meg.


+1)Jó tehát egyik sem vagy. Legalább már ezt is tudom.


Igen, a marketing és a műszaki/pénzügyi/jogi/orvosi diploma (mármint nem akarom egy lapon említeni magam a jogászokkal vagy az orvosokkal, minden tiszteletem) két külön dolog. Ugyanakkor, hogy egy klasszikustól idézzek: "Gagyi diploma NEM KELL"

2021. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
18 évesen ékszer vagyok a barátom oldalán,kívánok neked is egy szép barátnőt akiről te is hasonló véleménnyel leszel:) A gimit pár hónap múlva a hátam mögött hagyom emiatt ne aggódj:) Másodévesként még a te hátsódon is tojáshéj van,főleg,hogy éretlennek tűnsz a gondolkodásod alapján(hogy lenézed a fiatalokat,nem baj legalább ez is kiderült) Szokj hozzá,hogy ebből a generációból már olyan lányok kerülnek ki 18évesen,akik Nők,hiszen elég sok mindenen keresztül mennek már ilyen kevés idő alatt is,illetve a főzés,mosás,takarítás is simán megy nekik és pàr kapcsolaton már túl is vannak,amiből sokat lehetett tanulni :) Azt érzem,hogy te nem vagy boldog a mérnöki szakodon csak azért vagy ott,hogy majd legyen belőled valaki, a siker mondjuk nálam ott kezdődik,hogy tisztelek mindenkit,minden korosztályt,munkát,diplomát,nem nézek le senkit,kedves vagyok és érett, van egészségem, egy szuper családom egy szuper párkapcsolatom,barátaim akik hagyjál,hogy bontogassam a szárnyaim:) Szóval nálam nem a diploma fogja meghozni a nagyzolás lehetőségét mert már ezekkel is büszkélkedhetek,hogy jelen vannak az életemben.Illetve mivel továbbá nem szolgálja érdekemet a köztünk folyó kommunikáció,megkérlek,hogy hagyj másokat is érvényesülni és ne írj többet. További szép estét és sok sikert,hogy megálld a helyed az életben és találj szerető párt magadnak aki megérteti veled a női igényeket,értékeket is.
2021. dec. 28. 18:48
 24/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Jó 18 évesen ékszer vagy a barátod oldalán. Gratulálok.


Van barátnőm :)


Azért a legtöbben nem egyből gimi után mennek egyetemre.


Ha 18 évesen nőkét neked a főzés mosás takarítás marha jól megy, gratulálok én is képes vagyok egyedül vezetni a saját háztartásomat. Az, hogy 18 évesen már sok párkapcsolaton túlvagy... Jó ezt nem írom le.


Van itt egy állítás ami kicsit ellentmondásos nekem: "elég sok mindenen keresztül mennek" Na most ez azért furcsa mert pont mi vagyunk az a generáció aki lényegében semmi nem megy át az életében, egy komoly háborúban sem vettünk részt, nem voltak konfliktusaink az információ és az élelem is adott volt. Ugyanakkor itt ellentmondásba kerülsz önmagaddal mikor felsorolod, hogy "van egészségem, egy szuper családom egy szuper párkapcsolatom,barátaim akik hagyjál,hogy bontogassam a szárnyaim" akkor min is mentél keresztül?


Én nem vagyok boldogtalan a szakomon, mindössze tisztában vagyok azzal hogy lehetek a világ legjobb agrármérnöke Szudánban.


Továbbá feltűnhetett volna, hogy a köztünk folyó szituációt én vittem tovább a legjobban hiszen én voltam az egyetlen aki számológépet ragadott.

2021. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Valamiért én mindenkitől azt hallom,hogy érdemes gimi után egyből egyetemre menni,tehát ez alapján gondolkodtam. Általánosságban írtam,hogy legtöbbet túlvannak már pár kapcsolaton,nekem a jelenlegi barátom az első és én is neki :)))) Lehet,hogy háborún nem megyünk keresztül,de nyisd ki a szemed és nézz körbe,hogy hova tart a világ. Egyre több a rossz körülöttünk,a lelki bántalmazások,megerőszakolások,a covid szerintem több szempontból is megnehezíti az emberek életét,mind mentálisan,mind sajnos egészségügyileg is. Nem fogom neked ide leírni,hogy min mentem keresztül,nem tartozom neked számadással,annyit megsúgok,hogy nagyban hozzájárultak azok a nehézségek ahhoz,hogy ilyen korán éretté vàlltam. Bőven bele lehetne kötni a te elképzeléseidbe is,csak sajnos te olyan önfejű vagy,hogy el sem jutna az agyadig,egy törtető,mindenkin átgázoló személyiségnek tűnsz és nagyon nem a kérdésemre válaszoltál hanem

letámadtál helyette. És aki valós számokkal tudott számolni az én voltam,még a kérdés kiírása előtt meg is tettem,hiszen számolgattam,tervezgettem,akármennyire is hihetetlen :)

2021. dec. 28. 19:22
 26/35 A kérdező kommentje:
Nem kértem,hogy számológépet ragadj,sőt azok véleményére adok,akik nem ítélnek el a korom és az érdeklődésem miatt:)))
2021. dec. 28. 19:24
 27/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
75%
És én vagyok önfejű...
2021. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Szívesen meghallgatom mindenki véleményét de azért elvárom,hogy elfogadható stílusban fejtse ki azt,és ne személyeskedjen.
2021. dec. 28. 19:28
 29/35 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Jó hát ettől tényleg nem lett jobb véleményem a pillás/körmös szubkultúráról.
2021. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Csak kérlek azt is kalkuláld már bele,hogy lesz egy diplomám.Jól tanulok,szeretnék egyetemet végezni,hogy legyen hasznos tudásom a gazdaságot tekintve.A pillásokról elmondom,hogy tele vannak vendégekkel,napi 6an legalább megfordulnak nála és 8k a minimum összeg amit ott is hagynak. Jó számolgatást have fun:)
2021. dec. 28. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!