Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek tovább?

Milyen szakra menjek tovább?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, emelt biológia és kémia szakon tanulok. Nem tudom, hogy hova menjek tovább. Szeretem a matekot, problémákat megoldani, emberek problémájával foglalkozni, meg ilyenek. Remélem, hogy tudtok segíteni. Most azt érzem, hogy már nem annyira érdekel a biológia és a kémia.

2021. dec. 29. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Ha kevésbé érdekelnek már,akkor az orvosi vonalat nem ajánlanám. Gyógytornász, pszichológia jutott eszembe.
2021. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk van olyan, hogy biomatematika meg még az analitikai kémia, ami matekos még.

De hogy ha egyáltalán nem érdekel sem a biológia, sem a kémia (még a matekos részei sem), akkor még a mérnökit tudom ajánlani ég.

2021. dec. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Data Scientist ***** válasza:
100%

Ha szereted a matekot és problémákat megoldani, akkor nézd meg a data science (adattudomány) nevű foglalkozást is. Menő cucc és hatalmas az igény rá. Ez gyakorlatilag adatelemzést jelent + tanuló algoritmusok fejlesztését, mesterséges intelligenciát, ilyesmit... Sok statisztika, nem túl sok programozás, és jó elemző és lényeglátó készség kell hozzá...


Többféle módon lehetsz adattudós, a legjellemzőbbek:

- Matek alapszak, statisztika vagy data analytics mesterszak (külföldön...) vagy alkalmazott matek mesterszak itthon és rátanulsz

- Matek alapszak, banki és biztosítási matematika mesterszak

- Programtervező informatikus vagy informatikus mérnök szak (és van ilyen specializációja, bár túl messzire nem jutnak, de rátanulsz)

- Alkalmazott közgazdaságtan vagy kereskedelem és marketing alapszak + ELTE Survey statisztika és adatanalitika mesterszak (nagyon jó párosítás mindkettő!)

- Szociológia alapszak és ELTE survey statisztika mesterszak (egyébként direkt nekik van eredetileg kitalálva) - úgy tudom a Károlin pl. szociológián direkt van big data szakirány, de az ELTE szociológia szak is nagyon magas minőségű

- Biológia alapszak + biostatisztika vagy bioinformatika mesterszak => ez utóbbi kettőt nem tudom, hogy itthon van-e, de az tény, hogy a nemzetközi data science piacon nagy erőt képviselnek a biostatisztikusok -> mivel rengeteg adatuk van és nagyon fontos a munkájuk


Ez most csak egy ötlet volt egy olyan szakmára, amire itthon még alig van képzés, és hatalmas jövő előtt áll, azonkívül iszonyúan érdekes, sokoldalú és izgalmas. (Elnézést kicsit elfogult vagyok. ;))

2021. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Data Scientist ***** válasza:
100%

Ui: el ne felejtsem az alábbi képzéseket is még az adattudós rovatban:


- Corvinus vagy PTE gazdaság- és pénzügymatematikai elemző osztatlan szak (gyakorlatilag közgazdász-adattudósokat képeznek default)

- Pszichológia szak + BME számítógépes és kognitív idegtudomány mesterszak vagy kognitív pszichológia mesterszak + rátanulsz + esetleg külföldön behavioral science PhD...


Szóval rengeteg a lehetőség, és tényleg jó kis szakma!

2021. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel itthon eltudnák helyezkedni, vagy inkább külföldön van ennek jövője?
2021. dec. 29. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Csaj vagy? Térded bírja a térdelést?
2021. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kérlek ha nem tudsz a témában érdemi választ adni, akkor inkább ne válaszolj! Kösz
2021. dec. 29. 21:46
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Épp a burkoló szakmát próbáltam ajánlani, és a profilodba illik. Külföldön is van jövője. Jól lehet vele keresni. Csak hát nem mindenki bírja a térdelést 😳
2021. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!