Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba menjek tovább?

Milyen irányba menjek tovább?

Figyelt kérdés

Mindjàrt jelentkeni kell egyetemre,és alig van ötletem. Nagyon jó vagyok idegen nyelvböl,illetve szeretek rajzolni is viszont nem vagyok abban sem profi.

Olyan szakra szeretnék menni ami után viszonylag hamar tudnék munkába állni jó fizetéssel. Remélem van valakinek ötlete☺️



2021. dec. 29. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha alap szakkal munkát akarsz és elfogadható fizetést is egyből, akkor csak valami gazdasági. A műszaki ilyen még de oda erős matek kell. A Társadalomtudományi, bölcsész stb csak mesterszakkal ér valamit.


Ha jól megy a nyelv nemzetközi gazdálkodással Pl jól jársz.

2021. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
22%

Teljes mértékben egyetértek az egyessel, ha a "hamar" és a "jó fizetés" konjunkcióval van összekötve, mert lehet olyan, hogy később állsz munkába (mesterszak után) vagy hogy hamar és kevés fizetéssel kezdesz, viszont tényleg csak a műszaki és a gazdasági szakok olyanok, amiket Te keresel. Én most pénz és számvitelt tanulok és látom benne a jó pénzt, de olyan egy monoton, unalmas és életölő szakma, hogy jobban jártam volna egy szakmával.


Apropó szakma, ha van egy nyelvérzéked akkor egy szakmával nagy király lennél külföldön és majd a szakma mellett szép lassan elvégzel egy egyetemet (nagyon nem lesz könnyű) és ha ezt mind külföldi bejelentett munkával csinálod akkor a nyugdíjból úgy eléldegélhetsz, hogy még engem is megkérdezel, hogy "figyu má' nem kell egy kis pénz, me' nem győzöm hova rakni?".


A szakma az egyik leggyorsabb nagy pénzforrás (hiányszakma esetén talán még itthon is megfizetnek). Remélem mondanom sem kell, hogy ez nagyon nem egyszerű, hisz ha az volna akkor mindenki milliárdos lenne, nem igaz?

2021. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A matek sajna egyáltalàn nem megy,épp àtcsúsztam az érettségin is. Anglisztikàn gondolkodtam mert szeretem az angol nyelvet és a jövöben is külföldön szeretnèk élni. Szerintetek megyek valamire anglisztika szakkal?
2021. dec. 29. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikásként mondom, az anglisztikában az a jó és az a rossz egyszerre, hogy jolly joker szak, mindenre is és egyben semmire sem jó. Mindjárt jönnek a rosszmájú válaszok, hogy majd mehetsz a mekibe krumplit sütni egy ilyen diplomával, és igazuk lesz abban, hogy teljes mértékben rajtad múlik, mit hozol ki ebből a szakból. Ha csak az órákra jársz be melegedni és semmi mást nem csinálsz egyetem mellett, akkor nem sokat fogsz érni vele. Nekem több szaktársam nekiállt már közben pl. újságíróként gyakornokoskodni, nyelviskolában dolgozni, valamilyen egyéb irodai munkában, kis saját vállalkozásba kezdtek, vagy más képzést is elkezdtek... Így van értelme szerintem, ha a szabadságot, rugalmasságot ami ezzel a szakkal jár, kiegészíted közben valami értelmes, hasznos dologgal, és nem 3 év után ocsúdsz csak fel, hogy mégis hogyan tovább.
2021. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha annyira jó vagy angolból, ezen az úton menj tovább.

Pl angol tanár, tolmács, stb

2021. dec. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, és milyen az anglisztiak szak,sokat kell tanulni vagy van azért idő másba is belekezdeni?
2021. dec. 30. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Átcsusszanni a vizsgákon könnyebb, mint más, nehezebb szakokon, de a jó jegyekért itt is sokat kell tanulni. (Most meg már nem érdemes bukdácsolni, mert ugye ha nem éri el az ember az előírt tanulmányi átlagot, átsorolják önköltségesre.) Erős C1 angollal érdemes elkezdeni. Ahogy írtam, belefér mellette a munka.
2021. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Angolból most végeztem az emelttel, és szeretnék elkezdeni C1 re készülni.

Annyira fura mert mindig is próbáltam előre gondolkodni hogy mi lesz majd, viszont most teljesen tanácstalan vagyok.

Végül lehet az anglisztika mellett maradok, de ha van valakinek valami tippje akkor szívesen hallgatom :)

2021. dec. 30. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!