Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés most ott hagyni az...

Jó döntés most ott hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Most vagyok harmadéves tanár szakon, viszont mostanában már teljesen elegem lett belőle, nincs motivációm hozzá, buktam egy tárgyat, ami miatt most csúszni is fogok, plusz a visszajelzések alapján nem igazán van érzékem a tanításhoz. Nem érzem jól magam a koliban sem, ez az utóbbi időszak teljes nyüglődés volt. A tervem, hogy átjelentkezek felvételi eljárással másik szakra, azt is tudom, hova. Ezen kívül érdekel több más dolog is, sminkelés, fotózás, autóvezetés, stb. Szüleimmel nem beszéltem még erről, mert mikor már korábban felhoztam ezt, veszekedés lett belőle, meg hogy nekem nincs kitartásom, stb. Korábban jó tanuló voltam, sose volt gond a tanulással és nem tartom különösebben butának magam, viszont most teljesen elment a kedvem az egyetemen. A tanáribol alsó hangon 3 év lenne még. L/21 vagyok egyébként.
2022. jan. 1. 17:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul tettem fel a kérdést. *jó döntés most szakot váltani?

Érdekelnének a vélemények.

2022. jan. 1. 17:34
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb döntés végigszopni egy olyan képzést, amiben később nem fogsz dolgozni. Bármilyen más döntés ennél csak jobb lehet.
2022. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Milyen tanár lennél? Ez fontos.


Figyusz most rosszkedvű vagy, mert elkaszáltak egy vizsgán. De az egyetem nem egy kéjlak. Ilyen is elôfordul. Engem is elkaszáltak sajnos egy tárgyból… eszem ágában sincs abbahagyni. Te se tedd. Jól jön még az a diploma, ne kukázd ki amit eddig elértél.

2022. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Angol-törin vagyok.
2022. jan. 1. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Most lehetne egy kicsit ezen filózni,hogy mi azaz élet,miért élsz,mik a céljaid. Ha elgondolkodol,hogy mégis mért választottad a tanárit, akkor talán egy lépéssel közlebb kerültél a célod elérésében. Én támogatom,hogy tanár legyél, sajnos nagyon sok a tanár hiány mostanában, ezért annál inkább kell.

Visszatérve a szakváltáshoz, ezt beszéld meg szüleiddel. Mármint,mondd el a problémádat, meglátásaidat és,hogy miben gondolkodol illetve kérjél tőlük tanácsot.

2022. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt igazából az a kérdés, hogy akarsz-e még tanár lenni vagy sem. Ha a válaszod nem, akkor válts szakot. Teljesen felesleges szívni ott még 3 évet, ha nincs meg a motivációd hozzá és nem is azzal szeretnél később foglalkozni.
2022. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊 igen, sokszor hallom, hogy ha már eddig megcsináltam akkor ne hagyjam annyiban, de így, hogy csúsznék is, azt érzem nem ér ennyit ez az egész nekem.
2022. jan. 1. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondom, hogy menj vissza fejezd be, hogy csodálatos nettó 170.000 ft-ért box zsák lehess valamelyik kisegítő iskolában. 😂
2022. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na igen.. A fizetesről meg nem is beszélve..
2022. jan. 1. 20:44
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem őrültnek fogsz nézni, de sztem fejezd be, gyönyörű pálya. Mennyi gyereket fogsz tanítani, mennyi élményed lesz, iskolai szünetek, ünnepek, tanácsok amiket adsz, sorolhatnám, egyszóval izgalmas, mégha a pénz nem is olyan sok, én nem ezt nézném.
2022. jan. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!