Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés lenne kihagynom egy...

Jó döntés lenne kihagynom egy évet egyetemen?

Figyelt kérdés
Tehát én sokáig nem tudtam, hogy mit akarok a jövőben, ezért a tanulást is félvállról vettem, de mire tavaly szeptemberben elkezdtem a vézős évemet tisztán láttam, hogy fordító szeretnék lenni. Mivel eddig nem vettem komolyan a tanulást így olyan B1es szinten vagyok angolból. Szerintetek fel tudnék zárkózni az egyetemen? Vagy inkább hagyjak ki egy évet és zárkózzak fel egy külön tanárral, hogy teljesen készen álljak az angol szakra?

2021. máj. 9. 12:16
A kérdező szavazást indított:
Hagyj ki egy évet.
Fel tudsz zárkózni egyetemen.
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha anglisztikára szeretnél menni, az nem a középsulis angol nagytesója, nyelvet nem fejlesztenek nagyon, inkább elvárt a jó nyelvtudás és arra pakolnak plusz információkat. Nem mondom, hogy hagyj ki egy évet, mert van 3,5 hónapod a sulikezdésig és azért ha belehúzol és tényleg akarod, akkor fel tudod tornászni a tudásodat olyan szintre, amivel már el tudsz lenni az egyetemen. Természetesen utána is folyamatosan fejlesztgetni kell a tudásod, de ha belehúzol most nyáron akkor jó lesz.


Ha inkább kipihennéd magad a nyáron, akkor hagyj ki egy évet. Ez már csak a te döntésed.

2021. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En erettsegi utan halasztottam,mivel nem tudtam mit kezdjek magammal. Elkezdtem dolgozni,megcsinaltam a nyelvvizsgat,jogsit es egy ev utan kezdtem neki az egyetemnek.


Nekem sem volt egy nagy angol tudasom,de az egyetem alatt rengeteget fejlodtem.Mindenki 5x olyan jo volt,mint en igy muszaj voltam tobb idot foglalkozni a nyelvvel,hogy “ne egjek be” a tobbiek elott,ha meg kell szolalni. Azota csinaltam egy uzleti kozepfoku nyelvvizsgat is es gondolkodom egy felsofokun is.


Amugy,ha neki fekszel egy nyar alatt is rengeteget tudsz fejlodni... nagyon jo konyvek,videok (pl.: ted talk) vannak,amik rengeteget segitenek. Sorozatokat is erdemes eredeti nyelven nezni,felirattal. Vagy angol szinkron,angol felirat.

2021. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :))
2021. máj. 10. 01:28
 4/6 anonim válasza:
90%
B1 szinttel simán menj anglisztikára. Én másodikos anglisztikás vagyok ráadásul fordítói specializáción és van órám olyanokkal akik már harmadikosak és sokszor meglepődöm, hogy mennyire rossz nyelvtudásuk van, kiejtés nulla és alig tud egy értelmes összetett mondatot kinyögni. Illetve anglisztikán végig, minden félévben van nyelvfejlesztésed, egészen az utolsó félévig ami olyan mint gimibe az angol, tehát könyvvel és munkafüzettel készültök és ugyanúgy házit kell csinálni, szavakat tanulni. Ráadásul ezek duplaórák, tehát hetente kétszer 90 perc szóval mindenképpen lehet fejlődni.
2021. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább azt javaslom, hagyj ki egy évet, és menj el külföldre önkénteskedni EVS-re! Akár most is lehet jelentkezni! Kapsz zsebpénzt, kaját, fizetik az utazást, van ahol a nyelvórát is biztosítják. Új embereket ismersz meg, élettapasztalatot szerzel. Bárcsak hamarabb tudtam volna erről a lehetőségről...
2021. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
2021. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!