Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségivel...

Emelt biológia érettségivel milyen irányban lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Emelt biológia és emelt angol érettségim van, de ahová jelenleg járok egyetemre, az végül nem vált be. Sajnos emelt kémia hiányában nem tudok sem orvosi, sem gyógyszerészeti irányba továbbtanulni, így pedig nagyon bajban vagyok. Igazából csak egy olyan állást szeretnék, amiből rendesen meg tudok élni. Sokáig gondolkodtam a gyógypedagógián, de annyira alacsonyak a fizetések, hogy ez sem lenne jó.

2022. jan. 1. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Magyarország és rendesen megélni? 😂😂😂
2022. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Vagy felkészülsz emelt kémiára, és bevállalod az egészségügyet, vagy pedig elmész titkárnak, adminisztrátornak vagy effélének.
2022. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy ? Hogy ne azt mondjuk? Hany szazalekosok az érettségieid ?
2022. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Biomérnök szakon vagyok, 415 pontom lett felvételinél, az emelt biológia érettségim 70%-os lett
2022. jan. 1. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos emelt kémia hiányában nem tudok sem orvosi, sem gyógyszerészeti irányba továbbtanulni,"


Ha ilyen irányban akarsz továbbtanulni, van még másfél hónapod a felvételi eljárásba jelentkezni, és 4 hónapod, hogy felkészülj a májusi kémiaérettségire, hogy szeptemberben a kívánt szakon kezdj. Ennyi. Nem vagy nagy bajban, de állj neki.

2022. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van még a biológia Bsc szak is, oda nem kell emelt kémia.

Msc-n pedig biológus.

2022. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom pszichológia mennyire érdekel. Oda az "idei" (2021/2022) ponthatár pontosan 415 volt. Hátha jövőre alacsonyodik.
2022. jan. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!