Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos vagy vegyész-/biomé...

Állatorvos vagy vegyész-/biomérnök? Melyik diplomával vannak jobb elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés

10 osztályos vagyok általános tantervű gimnáziumban, tanulmányi átlagom 4,8 felett van általában. Fakultációvalasztás előtt állok, és dilemma lépett fel.


A humán tárgyak (magyar, töri, társadalomismeret) faktválasztás szempontjából nem játszakanak számomra, mindenképp reál tárgyakból választanék.

Állatorvos képzéshez emelt biológia és emelt kémia érettségi kell;

a bio-, vegyész- és élelmiszermérnök képzésekhez két érettségi tárgy kell: matematika kötelező és kémia vagy fizika vagy biológia; egyet emelt szinten kell teljesíteni. Akármelyik szakot választom egy biztos: kémiából emeltezek.


A mérnöki szakokhoz mindenképpen jó lenne a matematika széleskörű ismerete, tehát ha matekból nem is emelt érettségiznék, akkor is jó lenne emelt szinten tanulni 11. és 12-ben, hogy egyetemen nehogy lemaradjak az elején.

Ha felveszem a matekfaktot és a kémiát, az a mérnöki egyetem szempontjából kitűnő, viszont ezzel lekorlátozom magamat valamilyen szinten, nem tudom a bioszt emelt szinten tanulni, anélkül pedig magas százalékú emelt biológia érettségit nagyon nehéz tenni.


A "történetem" ismeretében tanácsotszeretnék kérni a következőkről:

1.) Biológia vagy matematika faktot válasszak? (együtt a kettőt nem lehet)

2.) Melyik szakot érné meg jobban tanulni,melyikkel lehet könnyebben, jobban elhelyezkedni és melyik kínálna biztosabb és fényesebb megélhetési lehetőségeket Magyarországon?



2019. ápr. 21. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Állatorvos, bár az főleg úgy éri meg, ha nyitsz egy rendelőt, de ahhoz kell egy tőke. A vegyész szakma mindig keresett és jól lehet vele keresni. Biomérnök Mo-n még nem igazán keresett szakma. El lehet vele helyezkedni, de nehezebben. Élelmiszermérnökként is el lehet simán helyezkedni, de a fizetések nem a legmagasabbak
2019. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Légyszí, állatorvos (vagy bármilyen orvos, tulajdonképpen bármilyen egészségügyben dolgozó) csak akkor legyél, ha érzel elhívatottságot és nem a pénz motivál! A te esetedben szeresd az allatokat, akarj gyógyítani, ne a pénz éltessen már. Én sok állatorvost ismerek, de mindegyik lehúzza az embert, az állattal pedig nem foglalkozik.

Mivel a te célod a "fényes" megélhetés, én nem akarom, hogy állatorvos legyél. Menj mérnöknek, jó mesz az neked.

2019. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Biosz emeltet írtam, humán osztályba jártam, nem volt fakt. A biosz szerintem az egyik legkönnyebb emelt (szakváltás miatt 4 tárgyból írtam emeltet), nem kell túldimenzionálni.

Egyértelműen matek faktra menj!

A bioszt otthon is meg tudod tanulni, ha nagyon meg vagy ijedve, még mindig elmehetsz 12-ben egy előkészítőre.


Állatorvosira csak akkor menj, ha semmi mást nem akarsz csinálni ÉS van kapcsolatod. Nehéz szak, de ha nem tudsz már a kezdetektől eljárni rendelőbe, akkor gyógyításra nem leszel alkalmas.

2019. ápr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Az én édesapám állatorvos. Abszolút ajánlom a pályát,de leginkább akkor,ha nem a pénz motivál. Az orvosi pályák ilyenek,ott a legfőbb elem a motiváció/tudásvágy kell,hogy legyen.

Ha viszont ez az erőteljes motiváció megvan,s az egyetem után is ügyelsz arra,hogy folyamatosan képezd magad,frissítsd a tudásod,akkor az anyagi siker sem elérhetetlen. Természetesen ehhez meg kell teremteni a szükséges tőkét,ahogy már előttem említették.

2019. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen egyetértek az előttem szólókkal: csak akkor menjél állatorvosnak ha ez az elhivatottság megvan benned!


Gyógyszerészi pálya nem érdekelne? Itt nem feltétlenül kell emberekkel foglalkoznod ha pl. elmész egy gyógyszercéghez, ami még jól is fizet. Amúgy meg patikai ügyeletben is nagyon jó lehet kéresni is, s ekkor viszonylag kevesebb emberrel is találkozol... Ám a gyógyszerészi kar nagyon nehéz Budapesten, ha ezt a szakmát választod mindenképpen a debreceni képzést ajánlom: sokkal lazább és ugyanolyan értékű diplomát ad!


Vegyészmérnökként Is el lehet helyezkedni (akár gyógyszercégnél is) de a fizetés kezdetben nem túl magas. Erre az oktatásra a BME-t ajanlanam. Álláskeresésnél nekem volt olyan, hogy emiatt előnyt élveztem, mert ott diplomáztam.


A matek fakt mindenképpen jó döntés, a kémia mellé. Én anno a bioszból újra értem 2013-ban, és viccesen könnyű volt az emelt szint, mivel én még 2002-ben központi érettségit csináltam, ami sokkal keményebb feladat volt.


Egy gyógyszerészi és egy vegyészmérnöki egyetemi tapasztaltok után ha újrakezdhetném, a fenti két faktot választanám(matek, kémia), bioszból meg 12-ben egy különtanárral sima ügy emeltre menni, ha mégis arra volna szükséged.

2019. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Állatorvosit ne...az egy teljesen más világ, meg mindenféle állatot kell boncolni, fuh. Ki kell menni sokszor telepre, mindenféle farmra kihívhatnak, büdösbe, sárba, stb, na az egy más világ. Persze könnyebb, ha városban dolgozol.


Én vegyészmérnök hallgató vagyok, mindenképpen ezt ajánlanám. A biomérnöki képzés a vegyészmérnökiből vált ki, ők inkább az élelmiszeripar, sörgyártás, fermentáció, antibiotikum-gyártás területére specializálódnak, van genetikájuk meg egyéb bioszos tárgyaik is, míg ugyanúgy tanulják velünk a kémiát majdnem mindenből. Viszont a vegyészmérnököket jobban mérnöknek képzik. Ami jobban tetszik. A legtöbb tudást az adja, ha vegyészmérnöki Bsc után biomérnöki Msc-re mész. Ja és kell a mesterképzés, mert túlképzés van vegyészmérnöki Bsc-sekből sajnos. A fizetés meg nagyon nagyon is jó lehet.


A bioszt otthon is meg lehet tanulni simán, könyvekből. Egyetemen rendszeresen lesznek önként feldolgozadnó anyagok, amikben senki nem fog segíteni. Matekból én sem emelteztem, de a mi tanárunk nekünk mindent megtanított, be is jártam az összes óráram és 5-öst kaptam matek 1 és 2-ből is. Így ha van kedved, járj matek faktra, ha nem, akkor ne járj. Viszont a kémia az, amit egyedül nem nagyon lehet megtanulni normálisan, abból kell az emelt.


Arra viszont számíts, hogy egyetemen is vannak unalmas, nem szakhoz kapcsolódó tárgyak:

- EU-ismeretek

- válallatgazdaságtan

- közgazdaságtan

- polgári jogi ismeretek 1-2

- értékteremtő folyamatok menedzsmentje

-...

Semmi értelmük nem volt. Túl kell élni.


Ha még van kérdésed, nyugodtan.

2019. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
Utolsó,te miből gondolod,hogy ennyire rossz állatorvosnak lenni?
2019. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én csak azt mondom, hogy teljesen más irány, mint a természettudomány, és lelkileg és meg kell felelni hozzá. Ráadásul sokáig tart az egyetem, magolni kell nagyon sokat, és a fizetése se biztos, hogy jó lesz.
2019. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
52%

A vegyészmérnök talán természettudomány? Igen,sok kitartás kell hozzá.Tele van a tamterv összetett dolgokkal,így van ez. A kérdés az,hogy mennyire érdekli a biológia. Nem gondolom,hogy természettudományhoz közelibb lenne egy mérnök szak. S azt sem,hogy azzal aztán tuti a jó fizetés.

Persze nem kívánok veszekedni,szimplán tudom azt,hogy az állatorvos sem annyira instabil.

2019. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

,,Nem gondolom,hogy természettudományhoz közelibb lenne egy mérnök szak."


Én sem akarok veszekedni, de azért ezzel bőven lehet :D Mi alapból a Természettudományi Karon tanulunk. Van mindenféle kémia, fizika, fizikai-kémia, azért eléggé nagyon sok természettudomány van benne. A gépész-és villamosmérnökök azok, akiknek főleg matek és fizika van, de azért nekünk elég sok a természettudomány.

2019. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!