Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 hónap alatt sikerülhet...

4 hónap alatt sikerülhet letennem egy emelt szintű biológia érettségit?

Figyelt kérdés

Ezt a 4 hónapot csak tanulással tölteném, akár egész nap. Így szerintetek sikerülhet?

75-80%-ot kellene elérnem.

Van olyan, aki fel tudott készülni ilyen rövid idő alatt?



2022. jan. 3. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, jelenleg mit tudsz és milyen képességű vagy.
2022. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Január: 3 hét + 1 nap

Február: 28 nap

Március: 31 nap

Április: 30 nap


Összesen: 3×7+1+28+31+30 = 111 nap


Napi 120 perc tanulás => 13 320 perc

Ha 1000 oldalt kell megtanulnod, akkor 13 perc jut egy oldalra...

Ha csak a 4 biológia könyvet kell bevágnod, akkor ennyit még napi 8 óra munka mellett, rendes hétvégékkel is lehet teljesíteni.


Tudom, hogy nem oldalszámban kellene mérni a tanulnivaló mennyiségét, de visszaemlékezve, ha csak a tankönyvek tartalmait követelik részletesen, akkor nevetve meg lehet tanulni. Tekintve, hogy te dolgozni sem fogsz az elkövetkezendő 4 hónapban és ha jól értem heti 14 óránál többet is hajlandó vagy ráfordítani a készülésre, így azt mondom, hogy a képességektől csak annyiban függ a dolog, hogy legyen átlagos felfogóképességed és egy jó tanulási módszered.



Én úgy csinálnám, hogy felosztanék egy a4-es lapot 4*4 cm-es vagy 8*8 cm-es négyzetre és minden oldal tartalmát próbálnám egy négyzetbe belezsúfolni.

Egy oldalra így minimum 12 oldal tartalmát tudod összezsúfolni.

Az 1000 oldal így ráfér 84 oldalra. Nyilván nem fog minden rajtuk szerepelni, csak a lényeg. Ha 4*4-es négyzetekbe írsz, akkor 42 szem oldalra tudsz zsúfolni 1000 oldalt, ami kimondva elég durván és hihetetlenül hangzik. Tudom, hogy hihetetlen, amíg ki nem próbálod. Ha valaki régen ilyet mondott volna, akkor kiröhögtem volna. :D Apró betűkkel kell írni (mintha puskát írnál). Ha másra nem, felidézéshez, ismétléshez kiváló. Nyilván nem fogsz tudni minden apróságot leírni ilyen kis helyre...


Emellett használhatsz szövegkiemelőt is.


A legjobb, ha veszel gyűrűs könyvet is és bele betétlapokat és lefűzőtasakokat. Így még nyomtatott lapokat is tudsz közbeékelni, tudsz kiegészítést írni egy-egy oldalhoz. 25-30 milliméteres gerincvastagságút vegyél és azt simán tudod magaddal hordozni egy táskában... De ez főleg sulihoz jó inkább, mert nagyon rugalmasan bővíthető a tartalma, ami nagyon jól tud jönni sokszor.



Ismételni is kell majd természetesen. Erre a tartalomjegyzék és a kulcsszavakat tartalmazó jegyzet megfelelő. A nehezebb részekhez írhatsz még kiegészítő kérdéseket, jelölve az oldalszámot. Azokat a fogalmakat, amelyeknek nehéz a megjegyzése, mehet külön lapra szintén és akár naponta át tudsz így futni egy halom fogalmat, latin kifejezést.

Ha mondjuk valamilyen állatnak a részeit kell megtanulni és ott van az ábra a könyvben, azt egy kis postittel jelölheted(könyvjelző), vagy külön lerajzolhatod, esetleg lefotózhatod a telefonoddal(legegyszerűbb módszer, azon átnézheted őket). A lényeg, hogy a nehezen ragadó részeket gyorsan át tudd futni, akár minden nap, ha ez kell ahhoz, hogy megragadjon.



Tudom, hogy nem tanulási tippeket vártál. De nekem ez a módszer válna be.

Az olyan részeket, amik nehezen mennek meg sem kell az adott nap jegyezned... Ha egy hétig minden nap elolvasod néhányszor a nehéz részeket, akkor is meg fog ragadni az adott rész, ha nem akarod, hogy megragadjon.

A könnyen megjegyezhető információk is megragadnak, miután elolvastad, kijegyzetelted és másnap átfutottad. Mert ha már ott a tömör jegyzet, azt is nagyon gyorsan át lehet futni. Egy óra alatt 100+ oldal simán át tudsz futni, miután azon már tüzetesen átrágtad magad, ott a jegyzet és esetleg még ki is emelted a könyvben is a tartalom lényeges részeit... Érettségi előtt az egész anyagot könnyen át fogod már futni és sok ismétléssel, csak megragad annyi, hogy tudj írni egy jó emeltet és ehhez szerintem nem is kell egész napokat tanulni.



De lehet, hogy alábecsülöm. Ezért csak annyit mondok, próbáld ki. 2-3 nap alatt kitapasztalod, mi válik be a módszeremből és mi nem.

Ha csak annyit csinálsz, hogy szövegkiemelőt használsz, napi szinten átfutod a nehéz részeket és heti szinten átfutod az adott héten tanult anyagot(ekkor már csak a szövegkiemelőzött részt / jegyzetet nézed), érettségi előtti napokban az egészet, akkor csak menni fog nem?



Szerintem simán sikerülni fog. Sok sikert!

2022. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Ha keresel egy magántanárt is hozzá, akkor talán igen.
2022. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!