Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most el kezdek tanulni...

Ha most el kezdek tanulni sikerülhet a biosz kémia emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
12.es vagyok 11.ota emelt ora számban tanulom mindkettőt és 4 es vagyok mindkettőböl de soha nem eröltettem meg magam... Ha most elkezdem atnezni az elejéröl az egészet sikerülne?mire kell leginkabb ráfeküdni?milyen könyveket ajánlotok?SOTE gyógyszerész a cél.

2016. jan. 13. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Sajnálom, de már késő.

Csak a kémia emeltre hétszáz valamennyi gyakorlópéldát meg kellene oldanod (ötösöm lesz kémiából példatár), amelyeken belül van a) b) c) pont is és napi szinten 20-80 példát tudnál megoldani.

Emellé még kellene tudnod az elméletet, ami legjobb esetben 2 hónap alapos, mindennapos, többórás tanulást jelentene.

Valamint ennek a tetejében még a biosz emelt, amire félév vagy egy teljes év felkészülési idő kellene.


A könyvekre nem válaszolok, mert beírod a keresőbe rengeteg kérdést találsz. Böngészd végig őket, én is végigböngésztem még mikor készültem, te is járd végig az utat, mint mindenki más és sok szerencsét jövőre!

2016. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass senkire, nyomjad neki, aztán meglátod az eredményt!

Sok sikert! ;)

2016. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dalmi21 válasza:
95%
Igy van! Ne hallgass ra! :) Lehet, hogy te 3szor gyorsabban tanulsz mint o! 0-24-ben valo tanulast fogja jelenteni a sulin kivul, de semmi sem lehetetlen! :) Nem nullarol indulsz! Ugyhogy hajra! Mozaikos 11-12 tankonyvben az elmelet nagyresze benne van, a sotetkek villanyis konyvvel egeszitsd ki. Otosom leszbol szamolasi feladatokat gyakorolni ejjel-nappal. Bioszbol erdemes megkerdezni a tanarodat hogy mit ajanl. Abban kb mindenki mast. En a Szerenyi Gabor es nem tudom kik a tobbiek fele ket nagy Biologia konyvbol keszultem. Abban kb minden benne van, alig van benne hiba. Neki vannak gyakorlo feladatos konyvei is, azokban is alig van 1-2 hiba. :) Sok sikert! Csak rajtad mulik! :D Az egyetemen egy vizsgara tobbet kell majd tanulni, szoval megtanulhato.. De most azonna allj neki, ha komolyan gondolod! :)
2016. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
92%

Szia!

Kémiára: Mozaik mindhárom, az elsőt kb egy nap alatt el lehet olvasni, a 3.ban csak az ismétlés van benne, ami nem feltétlenül elég, abból a fémes rész kell.

Villányi: a feladatgyűjtemény, miiiinden

Ötösöm lesz kémiából: jól lehet belőle gyakorolni, de van néhány indokolatlan feladat, a típuspéldákat a korábbi érettségi feladatsorokban találod (azokat főleg nézd át), utána már tudod, melyek kellenek.

Kémiából főleg a feladatokra figyelj, reakciók is ki vannak adva, mint B tételek, azokat biztos át fogjátok beszélni.

Biosz: 10.es tankönyvem a Lénárt Gábor-féle tankönyv volt

11-12.es Zátonyi Szilárd- könyvből tanultunk, de inkább jegyzetet diktált.

Mozaikos feladatgyűjtemény a feladatoknak és érettségi feladatsorok.

Szerintem még simán sikerülhet, érdemesebb lenne azon gondolkodni, hogyha eddig nem erőltetted meg magad, ha bekerülsz az egyetemre, képes leszel-e amiatt megtenni. Mert rengeteg könyvet kell majd szinte szóról szóra megtanulni és sokan buknak ki pont emiatt. De persze ezt már csak te tudhatod. ;)

2016. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, válaszoltam már egy hasonló kérdésre, bemásolom neked ide: de röviden és tömören: amit az első válaszoló írt, egy nagy baromság! El ne képzeljük már, hogy bármilyen emelt érettségire éveket kell tanulni.... na ne már.. egy orvosi egyetem sokkal nagyobb a követelmény, csak egy-egy vizsgájukon kell annyit teljesíteniük, mint nekünk egy kis "szaros" érettségin, és nekik arra a csomó vizsgájukra csak két hónapjuk van.. persze nem könnyű, de abszolút teljesíthető! Ők sem ufók, nem tanulnak éveket egy vizsgára.. XD Ha tudsz vele majdnem minden nap foglalkozni, és nem akarsz megszakadni, akkor kb. fél év lenne az ideális, mert akkor van ideje leülepedni a sok új infónak, tudsz gyakorolni sokat, stb, DE ha neked csak 3 hónapod van, úgysem lehetetlen!!! Nagyon meg kell nyomni, ennek a 3 hónapnak akkor tényleg kőkemény tanulásnak és gyakorlásnak kell lennie, az lenne a legjobb, ha semmi mással nem foglalkoznál, csak ezzel. Reggel felkelsz, reggeli, fogmosás, szellőztetés, öltözz fel, ne pizsibe és ne az ágyba tanulj, annak úgysem tanulás lesz a vége. Ülj oda szépen az íróasztalodhoz. Délig tanulj folyamatosan, óránként rövid szüneteket tartva. Délben tarts egy nagyobb pihenőt, ebéd, stb. utána újra tanulás estig. A lényeg, hogy este 8-nál tovább ne gyötörd magad, 8 után inkább már csak pihenj. Vacsora, zuhanyzás, nézz egy filmet, vagy csinálj bármit ami kikapcsol. És lehetőleg 11 vagy legkésőbb éjfélkor mindenképpen feküdj le aludni. Fontos, hogy kipihend magad, de ne aludj másnap 10-ig, vagy délig, az a legjobb, ha frissen, lendületesen indítod a napot, 7-8 körül már kelj fel. Az a lényeg, hogy kialakíts egy ugyanolyan rutint és rendszert, mintha suliba járnál. Az, hogy időben kelsz és fekszel, felöltözöl, asztal mellett tanulsz, nem pedig ágyban fekve, ez mind ahhoz segít hozzá, hogy ne "csábulj" el. Otthon nagyon könnyű letérni a tanulás útjáról, de muszáj rávenni magad. Jó trükk még, ha a felkészülést azzal kezded, hogy hetekre, sőt, minden napra egyesével lebontod, hogy mennyit kell tanulnod kémiából és mennyit biológiából, hogy biztosan végig érj rajta, és a legvégén maradjon időd régi érettségi feladatsorokat is megoldani. Nyugi, ez belefér 3 hónapba, csak akkor ezt a 3 hónapot lelkiismeretesen végig kell tolni. Minden napot azzal kezdj, hogy átismételed, amit már megtanultál, amit már tudsz, csak gyorsan egyszer fusd át, ez segít abban, hogy minél jobban rögzüljön. Ha ezzel megvagy, jöhet a friss lecke. Kémiából semmi másra nincs szükséges, csak és kizárólag Villányi-féle könyvekre. Ezekben minden benne van, elmélet, számolások, minden. A számolásokat legjobban az Ötösöm lesz kémiából tudod begyakorolni, ne csak a feladatgyűjteményt vedd meg, hanem a hozzá tartozó megoldásokat is. Abszolút alkalmas arra, hogy önállóan felkészülj belőle, nem csak a végeredmény van benne, hanem az egész megoldás részletesen levezetve. Bioszból Szerényi könyvek, plusz Mozaik kiadós biológia könyvek, azok, amiket gimiseknek csináltak. Én azt tanácsolom neked, ha komolyan gondolod, érzel magadban elég erőt és elszántságot, akkor vágj bele! 3 hónap még pont elég idő, csak feküdj rá kőkeményen! És amikor már azt hiszed, hogy ennél többet nem tudsz tanulni, gondolj csak arra, az egyetemen ötször ennyit kell majd teljesítened vizsgaidőszakban. :) Sok sikert!
2016. febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!