SZTE Proginfó FOSZK matek?

Figyelt kérdés

A tantervvel kapcsolatban merült fel bennem a kérdés, hogy ez a "bevezetés a matematikába" modul Kalkulus, vagy középiskolai matek, vagy milyen matek ez most? mert csak a címét látom hogy írja, de részleteket nem találok sehol.

Valamint ez a diszkrét matematika... Mennyire nehéz, mennyire "matek"?

Jelentkezni kell 3 helyre és ez lenne az első hely, a másik kettő már megvan... Úgy érzem ezt szeretném a legjobban, de a fentiektől tartok kissé.


[link]


2022. jan. 4. 12:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Olvastam pár helyen hogy pl számológépet nem lehet használni, ez igaz? Miért nem?
2022. jan. 4. 13:05
 2/12 anonim ***** válasza:

A dimat tartalmaz halmazelméletet, függvényeket, polinomokat, rekurziókat, teljes indukciós bizonyítást, komplex számokat, számelméletet(kongruenciák, diofantoszi egyenletek, oszthatóság stb), kombinatorikát, belemegy a lineáris algebrába(vektorterek, mátrixok, euklideszi tér, lin. transzformációk stb).

Hogy mennyire matek? Eléggé matek. Nem egy könnyű matekos tárgy, de nem is a legnehezebb. Talán amiatt lehet nehéz, hogy sok területet lefed, de teljesíthető.

Nekünk ezek voltak a témák dimaton:

Bevezetés: halmazok és függvények.

Természetes számok, teljes indukció.

Egész számok, oszthatóság, prímszámok, kongruenciák.

Komplex számok, műveletek komplex számokkal.

Polinomok, rekurziók.

Kombinatorikai alapfogalmak.

Vektorterek, lineáris függetlenség.

Mátrixalgebra, mátrix inverze.

Determinánsok.

Lineáris egyenletrendszerek.

Lineáris leképezések, lineáris transzformációk.

Skaláris szorzat, norma, ortogonalitás.

A gráfelmélet alapjai.


A beveztés a matematikába tárgy szerintem mindenféle területet érint.

2022. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hali, köszi a választ! Akkor tényleg elég matek :D Számológépet akkor ott is tilos volt használni órán/vizsgán is?
2022. jan. 4. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Számológépet nekünk sem lehetett használni dimaton, különösen a számelméleti részeknél. Főleg azért, mert nincs is szükséged rá, hisz a tanult módszerekkel, tételekkel kell megoldanod a feladatokat. Kis számításoknál olykor jól jött volna, de nem volt nagy gáz a hiánya miatt.
2022. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Példának egy ilyen feladatot tudnék említeni:

Mennyi maradékot ad 39^28, ha 29-cel osztjuk?

Ez egy jó kis számelméletes feladat, pár számítással. Itt alkalmaznod kell az Euler-Fermat tételt, és úgy kell kimatekoznod a megoldást. Na ezt számológéppel nagyjából 5mp alatt megoldod :D

2022. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És pl ennél se lehet számológépet használni..? Épp az ilyenektől tartok...
2022. jan. 4. 14:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem vagyok valami jó matekból, fejben, akkor inkább hagynom kéne? De akkor mi mást választhatnék? Programozni szeretnék főleg(weboldalak, fullstack), vagy szerverekkel, hálózatokkal foglalkozni... de most ez...
2022. jan. 4. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy hagyd! Mindenki lehet jó matekból, ne félj a matektól, biztosan menni fog! Nekem van olyan szerencsém, hogy imádom a matekot, és szeretek is vele sokat foglalkozni, de még aki egy kicsit gyengébb is matekból, még az is átmegy simán a dimaton. Nem fogok hazudni, sok matek van proginfón. Olykor még az is matek, ami igazából nem, de nem kell emberfeletti képességekkel rendelkezni ahhoz, hogy megcsináld. Számológépet meg ugye ahogy mondtam, pont azért nem lehet használni, hogy te oldd meg a tanult módszerrel az adott feladatot. Igazából ennek az a lényege, hogy fejlődjön a problémamegoldó képességed, és ez ad egyfajta látásmódot, amely még programozásnál is előnyödre fog válni.
2022. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaja számológép nuku, nálunk mérnök matekon is
2022. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Erről mit gondoltok? Ebben van annyi/erős matek?


[link]


A leírás alapján megfelelne, a backend fejlesztő specializációval, de matek... itt nem tudom milyen lenne.

2022. jan. 8. 15:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!