Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ciki különórára járni?

Tényleg ciki különórára járni?

Figyelt kérdés
Rossz vagyok angolból és anyumat kértem, hogy egy nyelviskolába irasson be, mert úgy érzem az iskolában nem tudok fejlődni és segítségre van szükségem. Ő azt mondta, hogy szó nem lehet róla, mert ezzel szégyent hoznék a családra. Tényleg cikinek számít különórákra járni? Miért?
2022. jan. 13. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem...anyád elég érdekes gondolkozik. Én is jártam nyelvből különórára, mert kellett a nyelvvizsga, kevésnek éreztem az iskolai felkészülést. Utána pedig az emelt érettségis tárgyamból is mentem tanárhoz és közel 90 százalékra megtudtam így írni. Egy különtanár általában tudja miként kell felkészíteni valakit egy nyelvvizsgára, mik a fontos részek.
2022. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki! Pont, hogy az ilyen órák/foglalkozások érnek néha többet, mint némelyik iskolai tanóra, pláne nyelvekből. A különtanár csak veled, vagy épp egy kisebb számú csoporttal foglalkozik és jobban tud fókuszálni a hiányosságokra, hibákra.

Egész gimiben jártam külön matekra (szintén rosszabb iskolai tanár miatt, mert nem tanított, de követelt) és sosem éreztem/éreztették velem, hogy ez ciki, vagy szégyen lenne a családomra nézve..

Nincsen abban semmi elítélni való, hogy valamiből, ami kevésbé megy jól, fejlődni szeretnél.

2022. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szégyen is lenne (nem az!), felfoghatatlan, hogy inkább azt választaná anyád, hogy maradjon rosszabb az angol tudásod. Magántanárhoz járni privilégium, amiért rengeteg ember nagyon hálás lenne.
2022. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még az egyetem alatt is jártam angolra, pedig az az egyik szakom volt. A testvérem orvosi előtt járt és felvették.
2022. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább anyád hozzáállása a ciki. Jóhiszeműen azt mondom, hogy nem a te hibád, hogy a tanár nem jól tanít, van ilyen, ilyenkor kell elmenni magántanárhoz sajnos, nem is értem miért nem támogatnak ebben.
2022. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Lehet nincs rá anyagi keret, és ezzel rendezi el. Nem ciki egyébként.
2022. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!