Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi szakhoz kémia vagy...

Orvosi szakhoz kémia vagy fizika emelt szintűt érdemesebb tenni?

Figyelt kérdés
Na most én nekem 0 kémia tudásom van, a középsulimban nincs kémia, de fizikából egész jó vagyok, nagyon értem és szeretem is, biológiából szintúgy. Szerintetek kémiából érettségizzek és járjak magántanárhoz, vagy a fizika érettségi is tökéletes ha emelt. Az orvosin úgyis csak magolni kell, de mint az állat, a képletek akkor elhanyagolhatók?

2022. jan. 14. 07:49
A kérdező szavazást indított:
Fizika
Kémia
29 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
0 kémia tudással kinyírnak az orvosin. De egyáltalán, komoly ez a kérdés?
2022. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen
2022. jan. 14. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémia sokkal hasznosabb, de aki jobb fizikából, annak azt ajánlom, mert először is be kell jutni.

Amúgy én kémiából mentem állatorvosira (ott kötelező a kémia emelt), de SEMMI haszna nem volt, nem kellett tulajdonképpen semmihez. Úgy értem, persze, tanultunk kémiát, biokémiát, kellett egy csomó más tárgyhoz, de csak 1-1 fejezet, és azt is alapszinttől a szájunkba rágták, szóval maga az emelt érettségi anyaga szinte teljesen felesleges volt.

2022. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizz abból, amivel több pontod lesz. De azért a kémiát se hanyagold el teljesen, nagyon nehéz dolgod lesz, ha 0 tudással mész oda.
2022. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, érettségizz ami jobban megy. 1.válaszolónak nincs igaza, negyedéves vagyok, fizikából érettsegiztem, semmilyen hátrány nem ért, be tudtam ott is pótolni ami kl Igazából csak 1.évben van kemia, az se vészes (legalábbis Szegeden), a kesőbbiekben teljesen mindegy, miből érettsegiztél. Ha van lehetőséged, foglalkozz a kémiával is, hogy ne teljesen nulláról indulj.
2022. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!