Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mesélni gimnáziumnál...

Tudnátok mesélni gimnáziumnál való átjelentkezésről?

Figyelt kérdés

Idén 10.-es vagyok és mar lassan 2 éve szörnyen érzem magam az iskolámban, ki vagyok közösítve és már a motivációmat is elveszítettem.Éppen emiatt merült fel bennem az iskolaváltás gondolata. Ebből kifolyólag nem lett épp a legjobb az idei félévi osztályzatom, mert csak 4,5 lett, de elszánt vagyok elérni a 4,9-et év végére. Ezzel kapcsolatban, ha a következő tanévet már másik suliban kezdeném, akkor a félévit is néznék, valamint a 9.-es bizit is?

Néztem már pár erős gimnáziumot:

Madách Imre Gimnázium (VII kerületi)

Kőbányai Szent László Gimnázium

Szilágyi Erzsébet Gimnázium

Eddig ezeket gondoltam. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy bármi információja akkor kérlek meséljétek el! :)

Esetleg még milyen sulikat javasoltok? (Fontos, hogy erős legyen és, hogy a közösség jó legyen, illetve a tanárok is.)

A bizonyítványból a testnevelést, egyéb gyakorlati tantágyat nézik?



2022. jan. 14. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

(Én is 10.es vagyok.2 éve próbálok atjelentkezni egy kozepesen eros gimnaziumbol de nem akar ossze jonni mert nincs hely.)

Csak év végén és évelején tudsz átjelentkezni.Fel kell keresni a masik iskola igazgatojat vagy irni neki.Lehet nincs hely az adott gimibe mivel megvan nekik a max szam hogy egy osztalyba hany gyerek lehet es ha nincs hely akkor lehet 4,9 es atlagod,nem tudnak atvenni.Nem vagyok benne biztos de asszem vetnek egy pillantast a 8. os bizidre illetve az evvegire biztosan.4,5 os atlag egyepkent nagyon jo szval nem kell aggodnod,foleg ha elmondod nekik hogy rosszul erezted magad ezert nem ment annyira jol...stb stb.Sokszor kell vizsgat is tenni foleg magyarbol,matekbol es nyelvekbol,de nem mindegyik suliba.Sulinak a Berzsenyi D. gimnáziumot ajánlanám asszem a 13.keruletbe van vagy mellette.A kozosseg iszonyat jo es amint belépsz a suliba leesik az allad,gyonyoru es elkap az a wow barcsak ide jarnek erzes.Viszont eleg eros suli,ott tenyleg tanulni kell.Sok sikert a tanulashoz meg a celjaidhoz!Drukkolok hogy sikeruljon;)

2022. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is középerős iskolából mennék át. A Berzsenyi nálam is az "álomsulik" között volt, de az iskola azt írta, hogy nincs hely. A dolgoknak kb. utána olvastam az adott iskola pedagógiai programjában. Tisztában vagyok azzal is, hogy általában fullosan vannak, de mindig hallom, hogy egy-két embernek sikerül váltani, szóval nem adom fel. Ha lesz rá lehetőség, akkor év végén jelentkezek át, csak azért írtam még most, mert jobb, ha több időm van felkészülni, illetve információt gyűjteni. De továbbra is várom a hasznos és kedves válaszokat. :))
2022. jan. 17. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Naa egyezik az izlesunk:D Okos hogy elobb kezdted el szervezni meg utanna olvasni:) Megkerdezhetem melyik suliba jarsz? (ha ide nem szeretned kiirni privibe is irhatod)
2022. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!