Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó kezdőtől középfokig...

Eszperantó kezdőtől középfokig, mennyi idő alatt lehetséges? Naponta kb. mennyit kellene foglalkozni vele és milyen gyorsan érhetném el a középfokot? A vizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Nem tanfolyamon, hanem magamtól tanulnék eszperantóul. Megvan a tanfolyami tankönyv, gyakorló füzet, eszperantó-magyar, magyar-eszperantó szótár, egyéb, tanulást segítő eszperantó tankönyv. Diplomához lenne szükség középfokú, komplex nyelvvizsgára.
2015. szept. 26. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én beíratkoztam az eszperantó szövetségnél egy tanfolyamra. 3 hónap alatt tanultam meg és csináltam egy középfokút (írásbeli 61%; szóbeli 90%). Nem szakítottam meg magam a tanulásban, mert a család és a munka mellett nem sok időm volt.

Sajnos azóta törlődött minden, mert nem foglalkoztam vele. Nekem is csak a diplomához kellett.

2015. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És hogy birkóztál meg a szótanulással, mert a magolás igen nehezen megy.
2015. szept. 26. 17:27
 3/4 anonim válasza:
Nekem is 3 hónap alatt sikerült elsőre a középfok, pedig nem vagyok egy nyelvtanuló zseni. Ezért is választottam ezt diplomához. Én heti háromszor jártam tanfolyamra. Ha napi kb. 1-2 órát ráfordítasz, biztos sikerül. Ha begyakorolod a feladatokat nem lesz nehéz a vizsga. Sok sikert!
2015. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az eszperantó középfokú megtanulására 200-250-300 tanulási órával kell számolni nyelvi előképzettségtől és rutintól függően.


A logikus felépítés miatt az eszperantónál nem a nyelvtan megértése, hanem a begyakorlás jelenti a központi kérdést. Ezt sokan nem veszik figyelembe, és ez okozza azt, hogy 10 vizsgázóból bizony 6 megbukik... :-(


A begyakorláshoz ezért célszerű vagy egy hagyományos tanfolyamot választani, vagy benevezni az internetes tanfolyamra pl. az eszperanto-online.hu oldalon. Nem zsákbamacska, ki lehet próbálni.


A vizsga ugyanolyan feladatokból áll, mint a többi nyelv esetében, nincs eltérés. A tanulással és vizsgázással kapcsolatos kérdésekben célszerű alaposan körülnézni az eszperanto.hu oldalon, ott találsz oktatási információt is, meg a korábbi rigós vizsgatételeket is. - Jó tanulást!

2015. szept. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!