Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a legfontosabb szempont...

Mi a legfontosabb szempont szakdolgozat témaválasztásnál?

Figyelt kérdés

Van egy tanár, akivel nagyon jó a kapcsolatom, rengeteget dolgoztunk már együtt és ez nagyon jól is működik. Lehetne a témavezetőm, adna is témát és ténylegesen segítene is. A téma valamennyire érdekel is, benne vagyok az adott témában.


Viszont mesterképzésen egyelőre úgy gondolom, hogy más irányba szeretnék specializálódni. Hozzátartozik, hogy külföldi mesterképzésben gondolkodom, de itthon végzem a bsc-t. Az a másik irány, ami jobban érdekel, nincs ezen az egyetemen, és nem is tudom ki tudna egyáltalán témavezető lenni ehhez. (Bár még annyira nem is néztem utána, tehát lehet, hogy van ilyen) Ebben a témában még alig vagyok benne (egyetlen projektet csináltam csak ezzel kapcsolatban), de nagyon érdekel.


A kérdés leginkább arról szól, hogy mi a fontosabb, a témavezető vagy a téma?


Rövidtávon azzal járok jobban, ha az 1. opciót választom (az ismert témavezetőt), mert vele egyébként is együtt dolgozom, biztosan jól tudunk együttműködni, jobban bennevagyok, kevesebb energia lenne és talán emiatt színvonalasabb is.

Hosszútávon viszont az lenne jobb, ha már azzal foglalkoznék, amivel mesteren is szeretnék.


Még a képzésem fele hátravan.


Mit javasoltok?



2022. febr. 3. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak egy szakdolgozat. Megírod max. 3 hét alatt, leadod, elfelejted. Ha van tanár, akivel jóban vagy, írd nála. A témát kitaláljátok együtt. A témavezető személye nagyon fontos.
2022. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az 1. opció legyen. Nemcsak a témavezető személye miatt, hanem azért is, mert a témában is jártas vagy. Fontos, hogy olyan témát válassz, amihez tényleg értesz valamennyire, amihez tudod, hogy találsz megfelelő irodalmat, források, amiben viszonylag el tudsz végezni egy kutatást, felmérést.

A másik témával, amivel szeretnél majd továbbmenni, ráérsz akkor foglalkozni, amikor már ott leszel a következő képzésen.

2022. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Én is csatlakozom a korábbiakhoz, ne a szakdolgozat alatt akarj kísérletezgetni.
2022. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az első. Az alapszakos szakdolgozatnál ritka, hogy valaki konkrétan azzal a témával foglalkozzon a későbbiekben. Legalábbis ahol én végeztem, ezt tapasztaltam. Persze, volt egy-két elkötelezett szaktársam, de a legtöbben szakmán belül is olyan helyen dolgozunk, aminek semmi köze a szakdogás témánkhoz, mégis megálljuk a helyünket. Ezenkívül egy segítőkész konzulens aranyat ér!
2022. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

"A témavezető személye nagyon fontos."

Egyetlenegyszer konzultáltam vele. Mesterdiploma írásakor. Egyáltalán nem olyan fontos a személye.

2022. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén az elsőre szavazok. Megjártam már hogy bele választottam a egy kerékkötő konzulensbe, azt hittem hogy az egész jövőképem ott foszlik szét két hét alatt még jó hogy időben léptem. Persze ha TDK meg publikáció megmiegymás lesz belőle akkor a téma is fontos, egyéb esetben ez annyira nem meghatározó tényező. Egyébként ezzel a konzulenssel is kitalálhatod hogy melyik az a téma terület ami téged jobban érdekel és inkább egy ahhoz közeli témát dolgoztok fel. Vesztenivalód ezzel nincs mert a szakdolgozat vagy senkit nem érdekel vagy nagyon jó referencia ha az adott szakterületen írod de ezt BSc szintet követően még lehet pótolni máskor is, lesznek lehetőségeid.
2022. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindegyik hasznos volt számomra.


Választottam pár hónapja, egy tanévem van hátra.


Kiderült, hogy a kedvenc tanárom pont abban a témában jártas, ami engem érdekel, így őt valasztottam (2. opció) annak ellenére, hogy vele korábban nem dolgoztam együtt. Lehet csinálok belőle TDK-t is, majd kiderül.


Ha valaki később tévedne ide, nyugodtan írja le a véleményét/tapasztalatát, biztos vagyok benne, hogy van, akinek segíteni fog.

2022. júl. 15. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!