Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha érdekel az orvostudomány,...

Ha érdekel az orvostudomány, de nem szeretnék műtéteket végezni, akkor van valami szakma ami nem igényel ilyenfajta gyakorlati munkát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak ápolók, gyógyszerészek és még rengeteg ilyesmi, de szívem szerint én foglalkoznék pl neurológiával csak idegsebész nem akarnék lenni és nem tudom hogy erre vannak e lehetőségek

2022. márc. 3. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Talán tanár az orvosi egyetemen. Más nem jut eszembe.
2022. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
A nem operatív szakmákban dolgozó orvosok nem végeznek műtéteket.
2022. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
pl. labor orvos
2022. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Lehetsz kutató orvos is vagy biológus kutató ilyen témakörben.
2022. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A neurológus nem műt, egyetemen látsz párat, de soha nem kell műtened.

Az orvosok elég nagy része nem műt, egyes szakmák műtétes osztályai - mint pl. a szívsebészet csak a központi kórházakban megtalálhatók, máshol, pláne vidéken egy kardiológus maximum külső pacemakert helyez be. A röntgenben dolgozó orvos pedig még csak nem is találkozik a beteggel.

2022. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Népeg ell., Etk szakok, gyógyszerész
2022. márc. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!