Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az előnyösebb a jog...

Melyik az előnyösebb a jog vagy az orvostudomány? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nemsokára döntenem kell, hogy milyen irányba megyek tovább majd az egyetemen, lehetőleg Debrecenben akarok tanulni és eddig sok pályán elgondolkodtam ill. soknak utánnajártam, de ez a kettő áll hozzám közelebb.


Néhany infó rólam:


Lány vagyok nagyon szeretem a bioszt és a kémiat és az orvosi pálya mindig is érdekelt, szeretem a nyelveket spanyolt, németet, angolt tanulok, de a töri, magyar stb. sem áll tőlem messze és szeretek tanulni így a tanulandó anyagmennyiség nem okoz gondot.


A következőkre lennék kiváncsi:


1. Melyik elvégzése után tudok a legvalószínűbben munkát kapni?


2. Bár alaposan megdolgoznék azért, hogy felvegyenek, de ha mégsem melyik az a pálya amelyhez szükséges éretségikkel más karra be tudnék kerülni?


3. Tapasztalatok alapjan melyik tériti meg jobban a belefektetett energiát?


4.Az igaz, hogy valószínűleg csak akkor kerülnék be ha van hátszelem?


5. Természetesen tudom, hogy elég költséges, de kb. mennyire, mert nem rendelkezem túl nagy anyagi háttérrel, de bizonyos mértékben szüleim tudnának támogatni, ill. lehetőség szerint dolgoznék vagy hitelt vennék fel.


4. Kb mennyi szabadidőm lenne? Az olyasmikre értem, hogy mennyi időm lenne a családra, pihenésre stb. Nem vagyok bulizós típus jobban szeretem a nyugodtan, olvasással vahy filmezéssel eltöltött időt.


5. Mit gondoltok a Wáli István kollégiumról az szóba jöhet? Van rokonom akki ott van és neki pozitív tapasztalatai vannak és kivancsi vagyok hogy ha a kettő közül az egyik karra mennek akkor csak más koliba mehetnék vagy ez is opció lenne.


Bocsánat a sok szövegért nagyon szépen köszöm előre is.🙂



2021. ápr. 22. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

1: Az orvosival kb azonnal kapsz munkát, joggal manapság nagyon nehéz egyből állást szerezni, mert túlképzés van.


2: Orvosi (ha biosz-kémiával mész) mellett tudsz még fogorvosira, vegyészmérnökire, biomérnökire, igazából építészmérnökin kívül minden műszaki szakra tudsz jelentkezni, ezen kívűl biológia, vagy kémia alapszakokra és pszichológiára is.


Magyar-törivel a jogon kívül rengeteg lehetőséged van, szinte az összes gazdasági szakra, államtudományra, bölcsészetre, társadalomtudományi szakokra simán jelentkezhetsz.


3: Ez csak tőled függ, hogy valóban mennyi energiát fektetsz be. Az orvosi könnyebben juttat sikerre, mert mint már mondtam jogon túlképzés van, de a joggal könnyebben lehet kényelmes életed. A tanulási folyamat az egyetem után az orvosinál +5 év, a jogon ez hasonló, de minimum 4-5 év ott is.


4: amióta egységesített felvételi rendszer van azóta a hátszél fogalma nem létezik, hiszen a gép végzi a pontszámítást, és egyik szakon sincs alkalmassági vizsga vagy szóbeli amin előnyöd vagy hátrányod származhat.


5: egyik egyetem sem olyan, hogy első 3 évben dolgozni fogsz mellette. Az orvosi önköltséges formája iszonyatosan drága (1 350 000 ft/ félév), de az állami ponthatár mindig jóval alacsonyabb, mint az önköltséges finanszírozás.

A jog ennél valamivel olcsóbb, 350-400 ezer ft körül van félévenként, viszont itt az állami finanaszírozásos helyek pontszáma sokkal magasabb, mint az önköltséges, tehát van esély, hogy csak fizetősre kerülsz be.

A tankönyvek mindkét szakon drágák, de antikváriumból sokkal olcsóbban meg lehet venni, pl egy orvosi anatómia, könyvesbolti Sobotta könyv durván 70 ezer forint, de ez nagyjából az első 3 év fő anyagát magába foglalja, tehát leosztva 3 évvel még mindig sok, de a gimiben is kerültek évente ennyit tankönyvre.


6: az elején semennyi. Nagyon tanulós az eleje, kb az első 2-3 év, de ha szorgalmi időszakban is tanulsz, akkor a vizsgaidőszakon nem úszol el, akkor ott vannak hosszabb szünet periódusok. Néha egy buli, iszogatás, barátnőzés nyilván belefér, de mindkét szak tanulós-magolós az elején amire időt kell fordítani.


7: nem ismerem a kolit, úgyhogy sajnos erről nem tudok nyilatkozni.

2021. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Viccelsz? Az orvosi sokkal-sokkal jobb karrier... nincs túlképzés (vs. jog: a legnagyobb túlképzés Magyarországon), azonnal kapsz munkát bárhol, külföldön is azonnal piacképes szó szerint bárhol (a jogásszal nagyon nehéz külföldre kijutni, bár nem lehetetlen)... és nem játszik szerepet az, hogy orvos családba születtél-e vagy nem (a jogászoknál viszont nagyon sokat számít, ha jogász családba születsz...). Egyértelműen az orvosi, jogász felejtős.
2021. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Mindkettő nagy segítség.
2021. ápr. 22. 18:45
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
ja, de orvosként idegileg teljesen ki lehetsz, nagyon sok volt osztálytársam hagyta ott, mert rájöttek ebben nem lennének boldogok
2021. ápr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi lesz mert ma megkérdeztem a szüleimet, hogy mit gondolnak az orvosiról és nekik nem tetszik ezeket vágták a fejemhez:


" szerinted pont te fogod bírni a vért meg a sebek látványát...,,


" majd utánna meg ott fogod hagyni,,


" olyat kéne választanod ami hamarabb megvan, hogy minél előbb tudjál dolgozni,,


" túl sokáig tart, de te tudod,, (amikor azt mondják, hogy te tudod nem tetszik nekik a dolog és mérgesek)


És amikor modtam nekik, hogy hozzászoknék a vér stb látványához és amúgysem zavar most sem az ilyesmi és eddig akármibe belekezdtem nem hagytam abba meg amúgy sem hagynám kárbaveszni az elmúlt éveket, ha az lett volna a célom, hogy gyorsan szerezzek egy munkat akkor egy sima szakgimnáziumba mentem volna nem egy 5 éves- be még mérgesebbek lettek és azt mondták, hogy csináljak azt amit akarok. Hozzáteszem nem olyan hangnemben és stílusban mondtam ezeked, hogy megsértődhettek miatta, így nem értem mi a bajuk.

2021. ápr. 23. 20:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz a szüleink és az álmaink között állni, de soha ne add fel a céljaidat és ne aszerint dönts a jövődről, hogy ők mit akarnak.


Orvosi mellett igaz, hogy az elején nem lehet dolgozni, de nagyon kifizetődő. És amióta bolognai rendszerben van a felsőoktatás ha nem tetszik vagy nem bírod, akkor találhatsz egy új szakot, ahova akár krediteket is átvihetsz a már elvégzett tantárgyaidból, és akkor nem kell az újat teljesen elölről kezdd.


Attól még hogy nem tudsz a tanulás mellett dolgozni az első pár évben, ösztöndíjak mindenhol vannak, amiből egy kis költöpénzt kaphatsz, pályázatok is előfordulnak és a nyári gyakorlatokon a jobb helyeken bár nem kötelező, de fizetnek a diákoknak a munkájukért.


Semmi nem lehetetlen, ne add fel az álmaidat és ne keseredj el!

2021. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
gyógyszerészeti? :) én is orvosira akartam menni, mondjuk én örültem, hogy akkor lebeszéltek róla a szüleim, én ilyen érett fejjel már nem bírnám ezt, nekem lelkileg túl sok(k) lenne, mondjuk ez is borzasztóan nehéz, de nyugisabb, meg 5 év után rögtön dolgozhatsz :)
2021. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2021. ápr. 24. 08:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy jogon is rengeteg a kiégés és pályamódosítás, idegösszeroppanás. Mindkettőben bírni kell a stresszt meg a nyomást. Az egyes kb. mindent leírt. De szabadidőd egyik mellett sem lesz. És jogon tényleg kell a kapcsolatépítés, tehát muszáj lenne barátkoznod, buliznod filmnézés helyett.
2021. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Úgy döntöttem, hogy kiválasztom az emelt bioszt, emelt kémiát és ha mégsem szeretnék orvos lenni,akkor az emelt biosz, kémia külön más tantárgyakkal és egyben is számos lehetőséget ad majd. A jogi kart végleg elvetettem.

2021. ápr. 28. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!