Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályatévesztés, továbbtanulás,...

Pályatévesztés, továbbtanulás, milyen szak?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet óvodapedagógia szakon, úgy éreztem, nem fog zavarni a pénz, majd megoldom, vállalok másik munkát mellé ha kell fejlesztem magam stb mert én tényleg ezzel akarok foglalkozni. És tényleg szerettem/ szeretnék gyerekekkel kapcsolatos munkát, de egyszerűen már most tudom, hogy nem pedagógusként. Az ovodai gyakorlat részt szeretem, jól kitudok bontakozni, megtalálom a helyem az óvónő is az egyik legjobb ember akit csak kivánhatnék, szakmailag és emberileg is, de az iskola része egyszerűen kikészít. Nem érzem kihívásnak, ami nem baj, de azt érzem én erre többre lennék képes magán a szakon. A közösségben is azt látom, hogy sokan már most szintén tudják nem lesznek óvónők. Hiába nem látom itt ebben a körben a jövőm, de be szeretném fejezni ha szenvedésekkel is ezt a szakot mert ez volt az álmom, de nem hinném, hogy ezekben a körökben, ebben a rendszerben én pedagógusként dolgoznék. A problémám az, hogy december óta azon gondolkodom mit is tanulhaték amiben jobb lenne a helyzet. Az Eü érdekel, de az se hinném, hogy Mon megérné és hosszútávon bírnám lelkileg. Dolgoztam vendéglátásban, nagyon szerettem, de nem szeretnék egész életemben ott leragadni. Jó vagyok szervezési feladatokban, nyelvek is mennek. Azt látom, hogy a pénzüggyel kapcsolatos dolgok megérnék, de egyszerűen matekból sose leszek olyan jó. Elvagyok veszve mit kezdhetnék magammal. Van olyan szakma ami ha gyerekekkel is dolgozok jobban fizet és egyáltalán nem hasonlít a pedagógiához? mit éri meg tanulni a mai világban egyáltalán? Pedagógus diplomával milyen más lehetőségeim lehetnének?

2022. márc. 15. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Már első évben oviban van gyakorlat? Mióta?
2022. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bebiszitter ha sok tapasztalatod van esetleg au pairkent is jól fizet külföldön. Beranya😂 viccet félreteve nem tudom, de ha nem érdekel akkor hagyd abba már most, nem lesz értelme később se, keress mást ami érdekel es amiben ki tudsz bontakozni.


Nem tudom milyen helyen van első évben nem hogy gyakorlat de rendesen gyerekek között, fura

2022. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

1-es: Az Eltén pl van gyakorlat már az első évtől ovikban. Más egyetemen nem tudom.


Kérdező: gyógypedagógia, konduktor, gyógytorna, ezekkel egy idő után lehet magánban dolgozni.


Ha érdekel a pénzügy csináld meg minimum másoddiplomának,levelezőn, nem kell ott matek zseninek lenni azért, főleg pl a turizmus-vendéglátás szakon, ami ugyanúgy közgazdász. végzettséget ad.

2022. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, Elte én már úgy tudom itt eléggé régóta így van a gyakorlati rész, ezért is jöttem ide.
2022. márc. 16. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Soproni egyetemen első év első félévében már 3 évvel ezelőtt is volt gyakszi:)
2022. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végzett óvodapedagógusként Pesten nyithatsz magánóvodát egy nagyobb, bérelt ingatlanban. Igaz, ez befektetést igényel, és az engedélyezési folyamat is eltart egy darabig, de hosszú távon így jársz jobban. Felveszel egy dajkát alkalmazottnak, s mondjuk 15 gyereket, fejenként havi 70 ezerért, ami Pesten reális ár. Az ételt pedig lehet futárral hozatni a gyerekeknek, így nem szükséges szakács és konyha. A költségek miatt nem fog fölvetni a pénz, de tisztességes jövedelmed lesz, s nem havi 210 ezer nettó, mint jelenleg a kezdő pedagógusok bére.
2022. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!