Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki tud nekem mesélni az...

Valaki tud nekem mesélni az orvosi egyetemről? (Milyen, mennyire nehéz, tapasztalat, vélemény minden jöhet)

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az orvosi egyetem csak nem tudom mennyire menne. Most gimnáziumban vagyok és hát nem nagyon tudok leülni tanulni csak ha nagyon kell. Az orvosi gondolom nagyon nehéz és az meg kell oda (hogy leülj és tanulj egész nap).

2022. márc. 15. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Írjál nekem nyugodtan privátot, 2019-ben végeztem a Semmelweis Egyetem ÁOK-n, szívesen válaszolok kérdésekre :)
2022. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz, most vagyok harmadéves. :)
2022. márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is írhatsz nyugodtan, Pécsen vagyok ötödéves.

Egyébként én is akkor szoktam leülni tanulni, mikor már közel a határidő.

2022. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
73%
Sziasztok. Nem tudnátok leírni ide is a tapasztalataitokat, légyszíves? Azzal lehet másoknak is segítenétek, például engem is érdekelne. Köszönöm.
2022. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-ső válaszoló vagyok. Nem tudom, a második meg a harmadik válaszoló hogy van vele, én a magam részéről nem azért nem ide írok válaszokat, mert önző vagyok, vagy ilyesmi, hanem azért kérek inkább privát beszélgetést, privát üzeneteket, mert egész egyszerűen egy ilyen tág kérdést, hogy írjunk az egyetemről tapasztalatokat, véleményem szerint nem lehetséges megválaszolni. Ennél rövidebb, tömörebb, és konkrétabb kérdések kellenek, egy társalgásnak kell kialakulnia. Az úgy használható. Így, hogy minden jöhet, stb, ez így szerintem nem megy. Privát megkeresésekre továbbra is állok rendelkezésre :)
2022. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok és teljesen egyetértek az 5-s válaszolóval. Szívesen válaszolok itt kommentben is, de akkor tegyetek fel konkrét kérdéseket, hogy mi érdekel.. és a "minden", vagy "amit tudni érdemes egy egyetemre készülőnek" az nem konkrét
2022. márc. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Elsőéves vagyok a SZOTE-n így a gimi még közeli emlékként él a fejemben. Na én sem voltam ám nagy tanulós gimiben, kb TZ előtti este elolvastam az anyagot és le volt tudva, szinte szín 5ös voltam. Az orvosin kicsit lesokkolt a mennyiség ami az első anat demo-n jött. Na aztán kiderült, hogy az semmi sem volt a vizsgához képest. Két hét alatt én ennyi dolgot soha életembe nem tanultam. De mondhatnék 2 hónapot is (kb annyi a vizsgaidőszak). Ezer meg ezer oldal új infót ilyen rövid idő alatt nem volt egyszerű megtanulni. Az első anat demonál szenvedtem is rendesen, mert előtte 1-1 óránál sose tanultam többet. De belerázódtam mint mindenki, már most gyorsabban fog az agyam, sokkal könnyebben meg tudom jegyezni a dolgokat. A legtöbb tárgy amúgy simán teljesíthető, minimális energia befektetéssel. Ez alól számomra az anat és a kémia a kivétel, azokra kell a legtöbbet tanulni. Na de nem kell a rémhíreket sem elhinni. A vizsgaidőszakban volt az egyedül, hogy reggel 9től este 7ig tanultam szinte folyamatosan. Szorgalmi időszakban nem tanulok minden nap, hanem mondjuk egy héten 3 órát anatozok, hogy ne minden a demo előtt legyen újdonság.


Az, hogy az orvosi nagyon nehéz…hát nincs mivel összehasonlítanom, a gimihez képest jóval nehezebb, de nem hiszem, hogy egy építőmérnöknek jobb lenne.


Az orvoslás egy csodás dolog, alig várom, hogy a klinikumot tanuljam, meg a nyári gyakorlatot is várom. Amit sok mindenkitől hallottam, az volt, hogy szinte már azt se tudjuk miért jöttünk az orvosira. Az a gondolat, hogy orvosok leszünk, szinte része a lényünknek. Mással nem tudnánk megelégedni. Akármilyen szívás néha leülni tanulni, akkor is arra gondolok, hogy ez a pár óra szenvedés megéri. Mert minden ilyen óra közelebb visz az álmomhoz.


Amit jó tippnek tudok mondani, hogy ha elkezded az orvosit ne stresszeld túl. És igenis kellenek rendszeres pihenők, mert amúgy könnyű kiégni. Az első 2 év nagyon monoton, mert magolni kell. Sokat. Ezért kell mellette sportolni és valami hobbit is űzni. Legyen meg az átlagod, de szerintem 8k ösztöndíjnak nem nevezhető viccért felesleges kihajtani a lelked.


Remélem tudtam valami hasznosat írni, szívesen válaszolok ha van konkrét kérdésed :)

2022. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Jó lexikális memória kell, meg szorgalom. Átlag feletti képességekkel laza-buli 6 év. Átlagos képességekkel, de jó szorgalommal teljesíthető.

Az anyag mennyisége rengeteg. Haverok mindig sokkal kevesebbet tanultak vizsgaidőszakban ( más kar), mint én. Kemény, de a szakma is az. Egy életen át kell tanulni itt.

2022. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!