Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatikus karra mekkora matek tudás szükséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg matekból 4.8 átlagom van. 11. Osztályba járok. Jártam volna külön fakultációra ahol emeltre készítenek (infóból emeltezek így matekból nem tettem volna, csak gondoltam tudás az nem árt) azonban osztályozták volna az ott nyújtott teljesítményt, ezért inkább nem kockáztattam meg a jegyemet.


Elég szerintetek ez oda?

Miket ajánlanátok hogy nézzek át/tanuljak mielőtt megyek?

Honnan kezdenénk a matekot?


Köszi a válaszokat



2022. márc. 23. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtanulod az egyetemen. Az analízisre és lineáris algebrára feküdj rá, ha majd odakerülsz. Ne aggódj emiatt.
2022. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Középszintű matek is elég, ha nem lenne, akkor nem vennének fel emelt matek nélkül. Az egyetemen mindenki egyenlő esélyekkel indul, tehát minden, a középszintű matek szintjét meghaladó dolgot a nulláról fognak tanítani.

A 4.8-as átlag jó előjel, de az egyetemen (főleg ezen a szakon) készülj fel a tételek, definíciók, bizonyítások tanulásához. Persze gyakorlat is van, de szerintem az elméleten nagyobb a hangsúly.

Az első félévben van egy Matematikai alapok nevű tárgy, itt részben a középiskolás (ott is inkább az emeltes) dolgokról tanítanak, valamint bevezetnek a lineáris algebrába is (kb. az anyag második felétől minden új ismeret lesz, az emelt matekhoz képest is.)

Második félévben lesz Diszkrét matematika és Analízis tárgyad, itt már bejön a képbe tételek, definíciók, bizonyítások számonkérése.

A továbbiakról tapasztalat szempontjából nem tudok nyilatkozni.

Üdv, egy második féléves proginf. Bsc hallgató.

2022. márc. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

4.8 átlag főleg matekból nagyon fain.

De egyetemen nem kell 5-ösnek lenni, elég ha 4-es 5-ös vagy

2022. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 victhaur válasza:
100%

Semmi okod aggódni, 2. válaszoló nagyon szépen leírta az egészet.

1. félévben Matek alapok tárgy. Majd ez 2. félévben bomlik Diszkrét matekra, illetve analízisre. De maradva a Matek alapoknál, a tárgy lényege, hogy mindenkit felzárkoztasson és a 2. részétől pedig új tudást adjon. A gyakorlatok feladatainak megoldásai pdfben ki vannak dolgozva. Én kb. abból tanultam annó mindent.A tárgy nem a matektól nehéz szerintem, hanem az egyetemi tempó felvétele miatt.


Sok sikert!

4. féléves bsc hallgató

2022. máj. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!