Anglisztika szak milyen?

Figyelt kérdés

Nem tudom még konkrétan, hogy milyen szakot válasszak, azonban egyelőre ez áll hozzám a legközelebb.


Az angol nagyon jól megy, illetve a memóriám, az emlékezőtehetségem is nagyon jó, nagyon könnyen megtudom tanulni a száraz tananyagot is.


Viszont a logikus gondolkodásom, a problémamegoldó képességeim átlag alattiak. Úgy hallottam, hogy anglisztikán a különféle vitákra illetve érvelésekre stb. is nagy hangsúlyt fektetnek. Ez igaz lehet?


Ha ez igaz, talán nem feltétlenül való nekem ez a szak.


Köszönöm a segítséget.


2022. márc. 25. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Mennyire érdekel az angol irodalom, történelem és nyelvészet? Hiába vagy jó angolból, ha ezek nem érdekelnek.
2022. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdekelnek.
2022. márc. 25. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Az anglisztika szakon masszív túlképzés van, ezt be kell kalkulálni.
2022. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted az angolt, érdekel az angol irodalom, történelem, valamint megnézted milyen óráid lennének és azok is tetszenek, akkor szerintem nyugodtan vállald be!:) Sok irányba el is lehet menni a nyelvekkel, ebből sm lesz baj (hiába mondja néhány ember hogy a nyelv semmire nem jó, ne hallgass rájuk! baromság)


Én még gimiben jártam emelt angolra és már ott is voltak viták, ezeknél nyilván érvelésekkel kellett reagálni. Ha egy gimis emelt angol szakon volt ilyen, valószínűleg anglisztikán is lesz. Ettől egyébként nem kell megijedni, nem kell ide 180 IQ, ezekre a véleményed alapján kell reagálni általában, de van mikor a tanár, előadó elmondja hogy te most akkor ellene fogsz érvelni, x pedig mellette, viszont tényleg nem egy ijesztő dolog ez, biztos vagyok benne hogy menne/menni fog, ne aggódj. Itt nem a logika lesz a lényeg, hanem elsősorban az, hogy angolul jól, bőségesen, hibátlanul, szépen reagálj, érvelj.


Ezen a szakon viszont nem ez lesz a fő, nehogy emiatt tántorodj el a szaktól, mert borzasztóan megfogod bánni később.

2022. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!