Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szak megéri? Vagy...

Anglisztika szak megéri? Vagy tanuljak helyette mást?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az anglisztikát, és hát nem igazán tetszik. A tantárgyak fele fölösleges és unalmas (filozófiatörténet, irodalom), a másik fele pedig semmi újat nem ad, eddig mindent tudok már amit tanítanak nyelvtanból meg úgy amúgy angolból. A fonetika, nyelvészet sem tetszik… viszont nem tudom mit csináljak helyette. Érdekel sok minden (pl. jog, pedagógia), de egyikben sem vagyok annyira biztos. Ti végigszenvednétek az anglisztikát, vagy keresnétek mást?

2021. okt. 12. 07:23
A kérdező szavazást indított:
Anglisztika
Válassz mást
29 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Aki szavaz, légyszi indokolja meg :)
2021. okt. 12. 07:56
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz nagyon elhelyezkedni vele az a helyzet. Max továbbmehetsz tanárnak, a többség ezt csinálja. De egymagában nem állja meg a helyét.
2021. okt. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Én csak olyat ismerek ilyen szakon, aki mellette tanárszakra is ment. Hogy ez jelent -e valamit, nem tudom, nem értek hozzá.
2021. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Idén kezdtem az anglisztikát, és hát nem igazán tetszik."

Ebben konkrétan benne van a válasz, hogy mi a teendő.

2021. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikás vagyok. Az anglisztika szak nem a nyelvtanulásról szól, hanem pontosan arról, amit te is írtál : irodalom, nyelvészet, történelem, filozófia, kultúra stb. Ha ez nem vonz, nem tetszik, akkor szerintem meg is válaszoltad a kérdésed… ez erről fog szólni és ha nem érdekel, akkor szerintem felesleges elvégezni. Egyetemtől függően lehetnek olyan lehetőségek mint pl. szakfordító szakirány, szaknyelv stb., de maga a képzés alapvetően arra épül, amit felsoroltam. Vannak végzett ismerőseim, a nagy részük továbbtanult, de aki akart az el tudott helyezkedni pl. nyelviskolában, adminisztratív-kommunikációs munkakörökben vagy ismerek például idegen vezetőt is (persze ő szerzett egy idegenvezető okj-t is). Anglisztika után pont nem olyan egyszerű tanárnak menni, mivel hivatalosan két szakos tanárképzés van osztatlan szakokon és ez a belépő a közoktatásba. Így anglisztika BA diplomával ugyanúgy a 10-11-12 féléves osztatlan tanári szakok valamelyikére kell jelentkezni egy másik tárgyat is választva az angol mellé, ami már elég sok pénzbe kerül (hiszen az alapképzéssel 6 államilag támogatott félév elfogyott, és egy félév 500.000 forint). Maximum akkor lehet egyszerűbben átkerülni a tanárképzésbe, ha az embernek az anglisztika képzésben volt tanárképes minorja (magyarul egy olyan minor, ami tanári szakként is létezik pl. magyar, töri, másik idegen nyelv stb.) és akkor azt tulajdonképpen tovább tudja vinni, több tárgyat el tud fogadtatni. Vagy létezik még egy olyan lehetőség, hogy az anglisztika BA után el kell végezni a mestert is, azt követően vagy már akár azzal párhuzamosan pedig egy tanári mestert, így lehet valaki egy szakos tanár is, ebben az esetben ugye angol. Persze, nyelviskolák nem feltétlenül kérnek pedagógus végzettséget (de a tanárhiány miatt sokszor akár a közoktatásba is felvesznek sima anglisztika diplomával, sőt akár hallgatóként is hívhatnak órát tartani, nálunk erre is volt példa), de önmagában az alapképzés nem készít fel a tanításra.
2021. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszból, de nem néztél utána a tárgyaknak, mielőtt felvételiztél? Mindenesetre ha egy hónap alatt levágtad, hogy nem tetszik, nyilván ne szenvedd végig. Az első félév után még simán otthagyhatod anélkül, hogy vissza kéne fizetned az állami ösztöndíjat. Alaposabban gondold meg, mihez akarsz kezdeni.
2021. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék még hozzá, hogy már egyáltalán nem kell visszafizetni a tandíj felét, ha otthagyod a képzést (akár az első félév után is), hanem “csak” le kell dolgozni. Ha viszont rögtön tovább is tanulsz valahol, akkor azt sem kell.
2021. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én sem bántásból kérdezem, de nem néztél utána, mielőtt jelentkeztél? Miért mentél anglisztikára? Akkor érdekesnek tűnt? Vagy csak úgy gondoltad, hogy jó vagy angolból/az volt a kedvenc tantárgyad és akkor mentél anglisztikára? Mert ez önmagában nem elég.

Szerintem nyelvszakra úgy éri meg menni, ha az ember tanár akar lenni (de akkor meg tanárira kell jelentkezni, nem sima nyelvszakra) vagy fordító-tolmács. "csak úgy" nem, mert nem ad konkrét végzettséget, főleg az angol manapság már alapnak számít, nincs benne nagyon semmi különleges.

Eleinte én is az anglisztikára gondoltam, de én elsősorban tanítani szeretnék, én így tanárira megyek, ott lesz az egyik szakom az angol, a másik pedig egy másik nyelv. Engem érdekel a kultúra, a nyelvészet és a történelem is, az irodalom az, ami annyira nem, de azokat a tantárgyakat meg majd csak túlélem valahogy, tanárin úgyis kicsit kevesebb van (állítólag), mint alapszakon. De ha téged ezek ennyire nem érdekelnek és már 1,5 hónap után utálod, akkor érdemes váltani, első félév után még nem kell visszafizetned semmit.

Gondold végig, mi az, ami tényleg érdekel és jelentkezz oda jövő szeptembertől vagy ha lehet, akkor a második félévtől. Nem baj az sem, ha valaki rájön, hogy valami nem neki való, ismerek egy ilyen lányt, beiratkozott egyetemre (ő teljesen más szakra, de ez most nem lényeg), sikerült az összes vizsgája és elvolt, nem utálta a szakot, de rátalált valami másra vagy azt érezte, mégsem neki való, kiiratkozott, okleveles tanfolyamokat végzett el és már dolgozik, azt csinálja, amit szeret.

2021. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat!

Utánanéztem, a cél az volt hogy utána angol nyelvoktató mesterszakra menjek, de úgy érzem nem éri meg, eddig csak elveszi az anglisztika a kedvem magától az angol nyelvtől…

Illetve ez sem egy olyan ötlet volt amiért nagyon odavoltam, csak nem volt jobb ötletem és angolból vagyok jó.

2021. okt. 12. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikán vagyok végzős. Az első évben valóban sok a nyelvóra, a többi, a nyelvészet, a kultúra, az irodalom, a töri csak inkább később jön be, nem lesz ez mindig ilyen. Annak ellenére, hogy én nagyon szeretem, én is azt mondanám, hogy válts. Én egyébként egy másik szakról mentem pont anglisztikára egy félév után, szóval én tudom, milyen érzés olyat tanulni, amit nem szeretsz. Még a félév fele hátra van, addig még változhat a véleményed, de én saját tapasztalatból tudom, hogy valószínűleg nem fog. Esetleg, ha nagyon tanácstalan vagy, és ott hagyod, lehet érdemes lenne dolgoznod kicsit. Ott sok dolgot megtanulhat magáról az ember, lehet, hogy egy teljesen random opció tetszik meg, ami nem is feltétlen egyetemen van.
2021. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!