Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő alatt készültetek...

Mennyi idő alatt készültetek fel az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Most 11. Osztályos vagyok,és nagyon gondolkodom az emelt törin.Faktra nem járok,bár ahogy mondják,nem is igazán csinálnak ott sem semmit...Ha pl mátol elkezdenék igazán tanulni, mennyi eséje van annak,hogy jövő májusra sikeresen felkészülök ?

2022. ápr. 29. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
4 év alatt
2022. ápr. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Bírom ezeket a kérdéseket, mintha lenne erre egy általános megoldó képlet. Na várj csak, összedobok neked egyet:


Egészen pontosan: (J + I * K) / S

Ahol

J: Jelenlegi tudás

I: Tanulásra fordítandó idő

K: Képesség

S: Annak a mértéke, hogy hány %-tól sikeres számodra egy érettségi.


Ezzel csak arra akarok utalni, hogy viszonylag sok tényezőn múlik…

2022. ápr. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az előzővel, nem lehet általánosan kijelenteni semmit. Én például 4 évig figyeltem, alaposan jegyzeteltem, majd két évig jártam faktra, amit hasznosnak is éreztem, hiszen csak az emeltes témákkal foglalkoztunk. Így már nem nagyon kellett magamtól pluszban tanulni, és írtam végül egy számomra jó eredményű (80%-os) emelt érettségit.

Mivel te úgy tűnik, más helyzetben vagy, ezért nyilván lehetetlen pontosan megmondani, hogy mennyi idő fog kelleni, mivel nem tudjuk, most mennyit tudsz, milyen gyorsan tanulsz, vagy pontosan mi a célod. Egy viszonylag jó töris szerintem kellő szorgalommal egyedül is simán fel tud készülni egy év alatt, persze csak ha megfelelő dolgokkal tölti azt az egy évet. A neten fent van az összes korábbi feladatsor, azokat meg kéne oldani, fent vannak/lesznek a pontos követelmények, vannak témakörös könyvek... Úgyhogy alapból azt mondanám, hogy egy év alatt fel lehet készülni, de kicsit kevés az infó ahhoz, hogy érdemben hasznos választ adjunk.

2022. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sikeresnek akkor mondanám,ha 60% korülire sikerulne megírni,tehat nem a max pont lenne a cél. Mindig szerettem a törit,nagyjából képben is vagyok a középszintu anyaggal,az évszámokat leszámítva...A rövid és hosszú esszékre kitérve,a jelenlegi tanárom szerint lényegletörőek,es soha sem kaptam még egy négyest sem rájuk.
2022. ápr. 29. 20:29
 5/6 QQRIQ20 ***** válasza:
100%
Ha elég a 60% akkor az megoldható. Vegyél felkészítő könyvet, old meg a régebbi érettségiket. Fontos, hogy az összefüggéseket megértsd, olvass minél többet.
2022. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg ezt neked kell tudnod. Próbáld meg. Oldogass feladatokat, olvass minél többet. Mi történhet legrosszabb esetben? Feljebb középszinten mész el, aztán érettségi után ősszel megpróbálod az emeltet. Nem nagy tragédia.
2022. máj. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!