Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek-kémia vagy matek-töri...

Matek-kémia vagy matek-töri fakt?(és emelt érettségi)

Figyelt kérdés

Szóval én világéletemben szerettem a matekot és nagyon jó vagyok belőle, szóval nem is kérdés hogy felvettem faktba, ráadásul sok helyen elfogadják belőle az emelt érettségit.

Viszont felmerült a kérdés hogy másodiknak mit vegyek fel, és hát tanácstalan vagyok.

A kémiát szeretem, könnyen tanulom és érdekel is. Anyukám tud belőle segíteni mert vegyész. A tanárok jók a sulimban, segítőkészek és sok kísérletet bemutatnak. Ráadásul nem kéne természettudományra bejárnom 11.-ben. Ám a kémiát sajnos kevés helyre fogadják el, ezek közül a vegyészmérnök tetszik nagyon, de sajnos arra manapság nincs nagy kereslet:(

A töri azért lenne jó, mert sok helyen díjazzák. Gazdasági tetszik, bűnügy és talán még a jogi is. Viszont amióta az eszem tudom én nem szeretem a törit, nem érdekel, nem megy a fejembe. A tanárok szörnyűek töriből a mi sulinkban és nagyon szivatósak. Viszont ez talán kifizetődőbb lenne.......

Angolból biztosan lesz emeltem és remélhetőleg matekból is.



2022. máj. 1. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján a matek-kémia lenne számodra a jó választás, hiszen emelt szinten csak olyan tárgyakat érdemes tanulni, amik érdekelnek.


(Én is ugyanígy voltam a történelemmel és beleestem abba a hibába, hogy elmentem emelt történelem fakultációra csak azért, mert sok helyre jó. Nagyon szenvedtem vele, és alig vártam, hogy 11. végén átcserélhessem más tárgyra. Szóval hidd el, nem éri meg így belevágni, mert nem fogod megszeretni így sem)

2022. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ, sokat segített!
2022. máj. 1. 11:30
 3/3 apacs01 válasza:
100%
Vegyészmérnökökre pedig elég nagy kereslet van, akár a gyógyszeriparban, de más területeken is dolgozhatsz, külföldön különösen.
2022. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!