Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemet szeretnék váltani....

Egyetemet szeretnék váltani. Fejezzem be ezt a szakot vagy nem éri meg?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok egy mérnöki szakon. Mivel a humán és reál tárgyak is mentek középsuliban, így a jelenlegi szak és valamilyen bölcsész szak között vaciláltam, végül a mérnöki szak mellett döntöttem. Így egy év elteltével látom, hogy hiba volt: bár teljesíthetőek számomra a tárgyak, minden nap szenvedés, mert nem érdekel ez a sok matek és fizika, a programozás egyáltalán nem megy, ezen a ponton még az sem tud motiválni, hogy mérnökké váljak, hogy majd 5. félévtől lesznek olyan szakspecifikus tárgyak, amik minimálisan érdekelnek. Nem szeretnék kutatni, sem ebben a szakmában elhelyezkedni, hiába, hogy megbecsült és hamar találnék jól fizető biztos munkahelyet.

Rájöttem, hogy a belső indittatásaimat, hogy emberekkel foglalkozzak és a kreatív oldalamat használjam ki, nem tudom elnyomni. Sajnos idénre nem adtam be egyetemi jelentkezést, így csak 2023 szeptemberében tudnék új szakot kezdeni, ami a pszichológia lenne.

Így hogy csak egy év múlva tudnék újra egyetemre jelentkezni, felmerült bennem a kérdés, hogy folytassam-e ezt a szakot még egy évig biztosan, vagy ne pazaroljam az államilag támogatott féléveimet, és passziváltassak. Mivel pszichológiára is elfogadják azt az emeletemet amit tettem (matek) és van felsőfokú nyelvvizsgám és nagyon erős közép érettségijeim a humán tárgyakból, így nem lenne gond a bejutás.


Nagyon vágyom arra, hogy valami olyat tanuljak, ami érdekel is, és jó vagyok benne.



2022. máj. 4. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Nemetul tudsz? Nyari jelentkezessel "belekostolhatsz" a pszichologiaba.

[link]

( Megjegyzes: elegge tulkepzes van pszichologiabol, szoval nehez vele penzt keresned.)

2022. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem tudok németül, de köszi.

igen, tudom, hogy pszichológián túlképzés van, sokan vannak, hosszú és ráadásul költséges az út stb. stb... én is ezek miatt választottam elsőkörben más szakot, de mit tegyek, ha az emberekkel való foglalkozáshoz több affinitásom van, mint a mérnökösdihez. Tudom, hogy nem csak ez a két szak létezik a világon, de mivel annó nem amellett döntöttem, amit igazán hozzám illőnek éreztem, és megbántam, így most nem szeretnék megint valami olyat választani, amire azt mondom, hogy "hát igen, végülis ez se rossz, meg legalább biztos állásom is lesz".

2022. máj. 4. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne pazarold az állami féléveket. Válts, mindig megéri váltani, ha ami épp van nem tetszik. Ha biztosan megvan a pontod akkor ne pazarold az idődet a jelenlegi szakra. Addig fejleszd magad, tanulj nyelvet. A mérnökis kurzusokat úgysem tudod átvinni pszichóra.

Üdv. egy másik szakváltós :)

2022. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is váltottam anno, bár kicsit közelebbi volt a váltás (társadalomtudományról bölcsészetről). Szerintem is hagyd ott. Egyrészt, tényleg ne pazarold az állami féléveket. A pszichológia nem igazán hasznos mesterképzés nélkül, szóval az egy 10 féléves képzés lenne BA-val együtt. Inkább hagyd ott, minthogy a végén esetleg csúszás miatt kifuss a félévekből. Abban a kb. egy évben sok hasznos dolgot tudsz csinálni: én is passzívon voltam, bár csak egy félévig, anno nyelvet tanultam és dolgoztam, barátnőm ugyanilyen helyzetben most szintén kettő nyelvet tanulni, dolgozik és a jogsit csinálja. Csomó olyan dolog, ami később hasznos lehet, de egyetem, aztán munka mellett kevesebb időd lesz rá. Az érzéseid valószínűleg nem fognak változni, válts minél hamarabb!
2022. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!