Hogyan kellene döntenem?

Figyelt kérdés
szóval, lenne egy egyetem ahová jelentkeztem 50 km-en belül így megoldható lenne a napi szintű bejárás koli nélkül. A másik egyetem, 300km-re van innen, kolival lenne megoldva a lakhatás de nem nagyon szeretnék osztozkodni egy szobán 3 másik sráccal. (vagy 1-el, de ez mindegy is..) Ennek azonban az lenne az előnye, hogy kevésbé lenne fárasztó mint az ingázás, viszont a tanulás nem tudom hogy menne a lakótársakkal úgymond.. Szóval kellene egy kis help a döntésben. :)

2022. máj. 22. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy is a kolit választottam, hogy szeretem a családom és Budapesten élünk. 20-30 perc alatt, átszállas nélkül bejutittam volna. Csak engem vonzott a vidéki városi élet meg a kollégium. Azóta is kolis vagyok, és nagyon szeretem.

Nem értem hogy probléma a tanulás. Elvonulsz a tanulóba, vagy zenét hallgatsz és kész. Én szeretek másokkal együtt lakni, egyedül unalmas lenne.


De ez mind beállítottság kérdése, van akinek nem való a koli.

2022. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
6 évig jártam be 50 km-ről az egyetemre, nekem így volt jobb. Szeretek elvonulni, csendben tanulni, nem alkalmazkodni.
2022. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na, két ellentétes vélemény. :D én inkább az az ember vagyok mint a 2-es is, amúgy egyetemi koliban szerintem nincs tanulószoba, a hálóban tanulnak..
2022. máj. 22. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk van tanuló, szerintem a legtöbb helyen van.
2022. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha bírni fogod azt, hogy egy nap mondjuk 3 órád a nap különböző részén van (reggel, dél, este) és közben tudsz tanulni, ebédelni akkor vállalhatod az ingázást, de szerintem egyetemen nem éri meg. Nekem volt olyan nap, amikor 1 db másfél órás órám volt este, másnap meg reggel nyolctól kezdődött egy nehezebb nap. Nem olyan mint gimiben, hogy fixen letudod délelőtt az óráid.

Egyáltalán nem kell félni a kolitól, meg hogy mondjuk többen vagytok egy szobában. Sokkal kényelmesebb úgy, ha nem kell naponta 1-2 órát utazni is, meg reggelente korán elni, hogy beérj.

A kolikban vannak tanulók, az egyetemen csendes könyvtárak, és ha a szobatársaidat megkéred,biztosan hagynak tanulni.

2022. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
gondolom a szobatársak is tanulni járnak majd egyetemre nem szórakozni, jobban belegondolok nekik is kell tanulniuk valamikor..
2022. máj. 24. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!