Anglisztika szakosoktól vélemény, (és bármilyen információ a szakról, amit megosztanátok) ? És a PTE-ről?

Figyelt kérdés
Bármilyen (nem rosszindulatú )komment hasznos számomra.

2022. máj. 28. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg elszántan érdekel a nyelvészet, akkor az ELTE jó. Megbecsülik az elkötelezett hallgatót, lehet fejlődni, tanulni. Büfészaknak nem jó.
2022. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Rengetegen mennek anglisztikára, ami nem túl jó munkakeresés szemponjából. Szerintem a fordító-tolmács egy értelmes választás, de a többi része nem túl piacképes.
2022. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Indokolatlanul sok embert vesznek fel erre a szakra, vegyes az évfolyamok összetétele. Sokan jelentkeznek ide (és sajnos be is kerülnek) úgy, hogy nincs más ötletük, vagy mert azt gondolják, ha másra nem is jó, na majd itt legalább megtanulnak angolul (közkeletű tévedés). Aztán tovább erősítik a buta tarisznyás bölcsész sztereotípiát.


Ha eleve jól megy az angol (C1 körül) és érdekel az angol irodalom, kultúra, nyelvészet, történelem, akkor biztosan jól fogod érezni magad és rengeteget művelődhetsz. Nem tudom a PTE-n milyen lehetőségek vannak (én most végzek az ELTE-n), de egy másik nyelv minorral vagy specializációval szerintem jó választás.

2022. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A PTE-n végeztem, én így mindenképpen Budapestre mennék inkább, az ELTE-re vagy a Károlira. A mestert már én is ott tervezem majd megcsinálni. Szerintem maga az egyetem nem rossz (érdekes tárgyak vannak, teljesíthetőek, van egy-két tök jó oktató, néhány minősíthetetlen is :D), viszont pl. minorok tekintetében elég kicsi a választék és maga a város is kevés lehetőséget jelent (pl. diákmunka, gyakorlat szerzés). Ha valaki szeret bulizni, koncertekre járni, kocsmázni akkor annak Pécs is tökéletes lesz, de szerintem szakmailag nem sok mindent kinál.
2022. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor menj anglisztikára, ha a doktoriig meg sem állsz és érdekel a tudományos kutatás. Ellenkező esetben teljesen felesleges szak, Telecom-ba jó maximum vagy egyéb hasonló helyekre, ahová nem kell diploma csak érettségi meg nyelvtudás. Nekem ez volt az első szakom, de inkább nem írok egyetemet. A képzés érdekes, de senki nem tudott semmi kapcsolódó munkahelyet szerezni - vagy legalábbis ebből a három évfolyamból, amit ismerek. Sokan elhiszik, hogy fordítók lesznek, de kb. 0.1%-nak sikerül, annyira telített a szakma. Magántanítás ugyanez, valami egy csomó pénzt kiadott, hogy nyelvstúdiót nyisson, a kutya se téved be. A cipésztől kezdve a panaszkezelő munkatárson át a munkanélküliig, mindenfajta példát tudnék felhozni. Tipikusan hobbiszak, három évem elment rá, ebből összesűrítve egy volt hasznos. Most egy másik BA szakot csinálok infón, itt jól jön, ha az ember tud angolul, de ehhez nem kell nyelvszakot végezni.
2022. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4# vagyok

Nekem azért vannak ismerőseim, akik tudják hasznosítani a tanultakat mégha nem is konkrétan ezen a területen (de szerintem ez nem szégyen, se nem gond). Például többen tanítanak (most lehet mondani, hogy nem az egyetemen tanultak meg angolul, de szerintem az egyetem is sokat hozzátett a nyelvtudásunkhoz, jobban megismertük és megértettük a nyelvet, több órára feladatokat is kellett gyártanunk stb., tehát szerintem hasznos volt és nekik van is elég sok tanulójuk magántanárként, nyelviskolában), többen cikkeket írnak különböző felületekre, van aki végül tour guide lett, én szerkesztő vagyok egy kiadónál. Fordítót amúgy tényleg nem ismerek egyet sem :D Ezt a képzés során is mindig mondogatták, hogy ilyesmi terveket senki ne szövögessen :D

2022. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-n vagyok anglisztikás, jövőre diplomázom. Én szeretem, ahogy írták előttem is, a közhiedelemmel ellentétben nem büfészak, nálunk a kettesért is tanulni kell. Azért választottam ezt, mert mindig is érdekelt az angol és amerikai történelem, irodalom, ezért nekem mondhatni egyértelmű döntés. Nekem van több anglisztikán végzett ismerősöm, mindegyiknak hamar lett munkája. Valaki SSC-be ment, valaki maradt az egyetemen doktorin, többen pedig fordítanak. Ha ez érdekel, ne ijesszen el a sok negatív, el lehet ezzel is helyezkedni.
2022. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb barátnőm anglisztikás a PTE-n. Már 4 éve csinálja és valszeg nem fogja befejezni. Katasztrófa a szervezés, az adminisztráció. Egy félévbe fel kell venni kb 12 tárgyat, hogy időbe végezhess, de ez rengeteg. Nem hirdetnek meg elég nagy létszámot órákra, nem is hirdetnek meg sokszor tárgyakat, nem bővítenek, nem rugalmasak.


Én is PTE-s vagyok, szintén már 4 eve de én másik karra járok, nálunk nincsenek ilyen gondok. Szóval a PTE jó egyetem, de a BTK nem jó kar.

2022. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk meg tudom erősíteni én is, hogy a kommunikáció és a szervezés katasztrofális, gyakorlatilag nincs lol
2022. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a tárgymennyiség nem PTE-s specialitás, nekem is általában 10-12 tárgyam volt egy félévben az ELTE-n (minorral együtt). Darabra sok, de egy része gyakorlat, szóval sosem volt egy félévben 6-7-nél több vizsgám, szerintem teljesíthető.


Tárgyfelvételnél itt is mindig vannak problémák, viszont az intézeti HÖK képviselet nagyon aktívan és hatékonyan intézkedik ezekkel kapcsolatban, az oktatók is minden tőlük telhetőt megtesznek. Ezek szerint az ELTE jól szervezett ebben.


Emlékszem, pár éve a PTE-s nyílt napon nagyon kiemelték azt is, hogy ha valaki alapszakról tanárira vagy fordítva akarna átmenni, azzal nem tudnak mit kezdeni, újra kell felvételiznie. Az ELTE-n viszont valameddig van átjárás a kettő között.

2022. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!