Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek munka mellett...

Szerintetek munka mellett mennyire megterhelő a jogász szak levelezőn?

Figyelt kérdés
Sajnos 18 évesen nem volt rá anyagi keretem, hogy fizetős egyetemre menjek (állami ponthatárt sehogy se értem volna el), így nem is gondolkodtam jogban. Más irányt vettem, elvégeztem az ELTE-n a gyógypedagógiát, mellette végig dolgoztam, így van valamennyi tapasztalatom a munka + egyetem kombóról. Most egy speciális iskolában tanítok, de nem igazán szeretem, és úgy érzem, eléggé mellélőttem, így a gondolatomba fészkelődött, hogy tanulni kéne még valamit. Az ELTE ÁJK-n elkezdtem már egy képzést, de mivel úgy gondoltam, hogy ezzel semmit nem fogok kezdeni, abbahagytam. Nagyon érdekelt, és mindenből jelesre vizsgáztam (persze a jogász szak 1000x nehezebb, ezt nem vitatom!) Mennyi esélyem van a körülmények mellett elvégezni a jogot levelezőn? 24N
2022. jún. 29. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy nem sétagalopp. De ha most nem próbálod meg, később még nehezebb lesz idősebb fejjel, esetleg már család mellett. Szerintem ha tényleg ezt szeretnéd, vágj bele. :)
2022. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg nincs túl sok értelme, mert nagyon nehéz vele munkát kapni (értelmes, jól fizető állásra gondolok) a levelezősök pedig még ehhez képest is hátrányban vannak. A levelező képzés során lényegesebben könnyebbek a vizsgák, nem kérnek annyi anyagot számon, mint a nappalisoknál. Erasmus, diákszervezetek stb nincsenek, amik hiánya szintén nem fog jól jönni a későbbi álláskereséseknél. Arról nem beszélve, hogy mire elvégzed 30 leszel, és ez is nehezíteni fogja az elhelyezkedési lehetőségeidet.
2022. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Ez hülyeség, nagyon sokan 30 felett végzik el a jogi egyetemet. Egy 30 éves is fiatal, még jobb is a jogi területen, mert komolyabban veszik. Egy 23-24 éves jogász még nehezen komolyan vehető, neki is évek kellenek, hogy igazán jó lehetőségei legyenek. Semmivel nem vagy elkésve. Ha ez érdekel, akkor vágj bele! Ne hallgas olyanokra, akik visszahúznak
2022. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!