Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen iratkozhatok geológi...

Egyetemen iratkozhatok geológia szakra humán osztályból?

Figyelt kérdés
Geológia szakra szeretnék iratkozni az egyetemen de nem tudom ha jó ötlet. Humán osztályba tanultam, tehát 2 éve nem volt kémia órám. Mennyire lenne nehéz felzárkózni?

2022. júl. 8. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem iratkozol, hanem felvételizel.

Csak mesterképzésben van geológia szak, alapszakon földtudományi szakra tudsz jelentkezni, aminek van geológia specializációja.

Ha teljesíted a felvételi követelményeket (lásd felvi.hu), akkor fel fognak venni, függetlenül attól, hogy milyen osztályba jártál.

A gimis anyagot a legtöbb tárgyból két hét alatt átismétlitek, onnantól tök új anyagot fogtok venni. Nem a gimis kémia hiánya lesz a legnehezebb.

2022. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Geológia szakon voltam, volt aki humán szakos gimiből jött, nem is egy. Nem lesz gondod, mindent az alapoktól kezdetek.

Viszont gondold át, mert nem jók a lehetőségek vele Magyarországon.

Mivel én elvesztegettem rá az időmet, azt ajánlom gondolkodj el, hogy:

Miért akarod ezt a szakot?

Mi érdekel benne?

Milyen munkahelyet szeretnél?

Melyik országban szeretnél élni?

2022. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Humán szakos voltál, de nem bírsz leírni egy mondatot helyesírási hiba nélkül. A -ba, -be, -ban, -ben nem ismerete humános létedre borzasztó szégyen.

Tőlem meg kémiaszakosként elvárják, hogy fröcsögjek idegennyelven. Legalább az anyanyelvem helyesen használom.

2022. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem írtam oda, hogy Erdélyben, Kolozsváron élek. A Babeș Bolyai tudományegyetem szerencsére van geológia alapképzés. 1,2 köszi a válaszokat.


3. válaszoló nekem is lenne egy két szavam hozzád ha ekkora okosnak képzeled magad. Tudod az életbe nem azt fog számítani, hogy a ragokat hogy használod. Sokkal fontosabb és hasznosabb, hogy tudsz e idegennyelveket vagy sem. Függetlenül attól, hogy kémia szakos vagy humános vagy:)) Neked aztán jó szűk agyad lehet.

2022. júl. 9. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hármas vagyok, és én nem is szoktam alapból ilyeneket kommentelni, de azért az túlzás, hogy soha nem számít a helyesírás. Valóban nem olyan, mint az iskolában, hogy kapsz egy rossz jegyet, ha rosszul toldalékolsz, de elég sokat tud számítani az, ahogy írásban kommunikálsz. Pl. tegyük fel, hogy egy banknál kezdesz dolgozni, és naponta kell emailekre válaszolni. Lehet, hogy én vagyok túl szigorú, de kicsit illúzióromboló lenne, ha a banktól kapott hivatalos email tele lenne helyesírási hibákkal. (Matekkal mennek ilyen szakokra az emberek, tehát feltételezhetően nem a nyelvtan volt a kedvenc tantárgyuk korábban.) Igenis számít tehát, hogy hogyan toldalékolsz, mert előfordul, hogy az emberek csak ez alapján tudnak megítélni téged (hiszen pl. személyesen nem feltétlen találkozol ügyfelekkel) vagy akár a céget is, amit képviselsz. Az én helyesírásom sem tökéletes természetesen, de még egy szakdogát is marha ciki ám szörnyű helyesírással beadni, úgyhogy például nekem is figyelnem kellett ott minden ilyesmire. Szóval tényleg nem kötekedni szeretnék, de ne hidd azt, hogy nem számít, hogyan írsz. (Az idegen nyelvekkel kapcsolatban viszont abszolút egyetértek, mert valóban fontosak.)

A kérdésre válaszolva: egyedül az számít, hogy megvannak-e a szükséges érettségik, de azon túl senkit nem érdekel, milyen tagozatra jártál korábban. Legalábbis Magyarországon.

2022. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mégis mire kellene egy kémiatanárnak pl. az angol? Borzasztó nagy külföldi, éppen frissen kijött kutatásokat kell majd elemezni? Örülök, ha a faluvégi iskolában megértik, hogy mi az atom...
2022. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!