Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes előkészítőre...

Hova érdemes előkészítőre jelentkezni emelt történelemből?

Figyelt kérdés
Jövő tanévben leszek 12.-es, még most nyáron gondoltam ezt kiválasztani,de tanácstalan vagyok… Melyik felkészítőt ajánlanátok tapasztalatok alapján?

2022. júl. 8. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes nekem nem jött be, fizetőset nem néztem annak idején, de jártam törifaktra. A töri fakton nem árt lenni, mert hátha jó a tanár, nekem is jobb volt, mint a középszintű tanárom lett volna. Én egyedül készültem fel, és nem vagyok egy nagy töris. Az írásbeli 63% körüli lett, a szóbelire viszont maximum pontot kaptam, így lett 80% a végeredménye az érettségimnek. A legjobbak tanuláshoz akkoriban a Száray könyvek voltak, volt valami "zöld" feladatgyűjtemény könyv, ami ilyen nagyon régi "szárayelőzmény" volt, és iskolai könyvtárban volt belőle még példány. Illetve emelt érettségi feladatsorok az elmúlt 10-12 évben, őszi-tavaszi egyaránt, amit nagyon tanultam, gyakoroltam. Szóbeli témakörökre, esszékre voltak megvehető könyvek, többet is megvettem és mindet átnyálaztam. Az érettségikre már alapvetően egyedül lehet a leghatékonyabban felkészülni, szerintem, és már jó gyakorlás az egyetemre, mert amúgy ott egy tantárgy egy féléves anyaga lehet akkora, mint a 4 év gimnázium, és nem veszik végig szemináriumon a tananyagot a hallgatók, tehát ezt a képességet muszáj kifejleszteni előbb-utóbb. Én a magántanárt javasolnám amúgy inkább, ha mindenképpen menni akarsz valahová.
2022. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha egyedül készülsz fel. Elég sok segédkönyv kapható hozzá, amik hasznosak. Én jártam tavaly ilyenre, de nem sok értelmét láttam. Elismételték mégegyszer az érettségi tételeket (csak az elméletet), amit egyedül is meg tudtam tanulni. Gyakorlás és esszéírás nem volt egyáltalán.
2022. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pénzkidobás. Ez egy olyan tárgy amire otthon tanulás+órai munka untig elég. Írásbelire nem készültem külön, csak szóbelire tanultam a tételeket. 89% lett.
2022. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!