Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok szakmát?

Figyelt kérdés

Fontosabb a pénz vagy az, hogy szeresd amit csinálsz?

Ha van egy szakma amiben tehetséges vagyok de nem szeretem, és van egy szakma amihez nincs tehetségem de szeretem, melyiket érdemes választani?



2022. júl. 11. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind fontos, olyat kell keresni, amiből normálisan meg tudsz élni és lehetőleg szereted is, még ha nem is az a hobbid. Az a legjobb persze, ha van olyan, amit pénz nélkül is szívesen csinálsz és még meg is fizetik, de sajnos nem mindenkinek van ilyen. Ez esetben tudni kell kompromisszumot kötni és olyat keresni, ami ha nem is tökéletesen, de nagyjából megfelel minden fontos szempontodnak.

Nem árt, ha van is hozzá érzéked, de egy szintig minden tanulható, ha elég kitartó vagy és sokat gyakorolsz, tanulsz, szóval ha úgy érzed, hogy idővel belejönnél és szereted annyira, hogy megérje a sok pluszmunka, akkor választhatod azt is, amiben most még nem vagy elég jó. Ezeket neked kell érezni, nem lehet általánosan válaszolni rá.

2022. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha pszichoterápiával foglalkozhatnék, akkor nekem elég lenne annyi pénz, hogy legyen házam kajám, meg a szakirodalmat megvenni, 1-2 kirándulás, kutatás.
2022. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettő keresztmetszete. Azon munkakörök közül, amiben el tudtam képzelni magam és úgy éreztem, hogy jó szakember tudnék lenni, azt választottam, ami a legjobb befektetés. És kiemelem: a munka jellegét kell elsősorban szeretni, nem azt, amit tanulsz. Mert lehet, hogy orvos akarsz lenni és szereted a bioszt, kémiát, ha a munka jellege, a bejárás, az ügyelet, a véres munka nem a te világod. Elméletben sok dolog jól hangzik, amit a gyakorlatban sosem csinálnék szívesen, pedig érdekes.
2022. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
3. Igen, sok dolog jól hangzik, aztán a főnök megmondja, hogy ilyet itt nem szabad mondani, meg olyat se szabad mondani, nem mondhatod hogy az a gyógyszer jó, mert a másik orvos mással kezdte el.. Meg a beteg jobban tudja (bár ebbe az a szomorú hogy van egy rakat betegség és sokszor tényleg).
2022. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Hát, mivel a sulik egy papírt adnak sokszor valós tudást meg alig, aztán amit mindenkinek tudni kell szabály, kiderül hogy az első gyakorlati napon megmondják hogy hülyeség, így érdemes azt tanulni otthon magunknak ami érdekel és emellett ezt a filozófiát vallom, amiért mindent tömörítetten felesleges tantárgyakkal kitolva oktatnak:

https://www.youtube.com/watch?v=v9L1CWNBJuo&list=LL&index=3

2022. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván a pénz és a tehetség is befolyásoló tényező, de én az alapján választottam, hogy mit szeretnék csinálni. Szerencsére egész jó vagyok benne és ha jól csinálom jól is lehet vele keresni.

Ha te nem így vagy vele, akkor keresd meg az aranyközéputat szerintem. Úgy értem, hogyha pl jó vagy tesiből de nem szeretnél sporttal foglalkozni, és imádsz rajzolni de nem tudsz, akkor keress egy harmadikat, amiben viszonylag jó vagy, és nem is utálod. Ha több ilyen is van, akkor meg dönts a kereset alapján :D

2022. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltam benne magam, tetszett, meg meghallottam mennyi pénzt lehet vele keresni. Két év múlva ki is tanultam, ennyi.
2022. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát én szeretem a harcművészeteket, de még az edzőm se él meg belőle, enni azért meg kell.
2022. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!