Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte egyetemen hogy vannak az...

Elte egyetemen hogy vannak az órák?

Figyelt kérdés
Tudom hogy változó de engem az érdekel, hogy időpont téren hány órakor vannak. Pl. Mindig egeszkor kezdődnek és páros órákban? Pl. 8kor,10kor stb? Mert egyik ismerősömnek így voltak az oraai

2022. júl. 14. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így:


8:30-10:00

10:15-11:45

12:30-14:00

14:15-15:45


(Ezután nekem minoros óra volt, ami 4-fél hatig tartott.)

2022. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad is, változó. Még karon belül is változó, órafüggő. Negyedkor, félkor, háromnegyedkor is kezdődhetnek, páratlan órában is.
2022. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem mindig egészkor, és közel sem mindig páros órákban kezdődtek. Senki nem figyeli ezt, amikor az órák időpontját megadja. Általában félkor vagy egészkor kezdődtek az órák, és igyekeztek úgy meghirdetni őket (elsősorban az olyan esetekben, amikor mindenki ugyanazokat vette fel), hogy legyen szünet is. Tehát persze, simán elképzelhető, hogy az első óra 10-kor, a következő délben, a harmadik meg 2-kor kezdődik. De ez a saját tapasztalataim szerint ritka. 8 órai órám pl. talán egyszer vagy kétszer volt 5 év alatt, inkább a 8:30 volt jellemző. Előfordult, hogy azt egy olyan óra követte, ami 10:45-kor kezdődött, aztán a nap harmadik órája csak délután 5-kor. És akkor lehet, hogy ezek közül csak egy volt kötelező óra, a másik kettő kötelezően/szabadon választható volt. Szóval igen, változó, és ennél pontosabbat tényleg nem lehet mondani. Én olyan szakra jártam, ahol a többség egy félévben 80-90%-ban ugyanazokat az órákat vette fel (az egyes gyakorlatokat kivéve, persze), és így sem kezdődtek egészkor vagy páros órakor az óráink. Nem ettől függ, a tanárok időbeosztását is figyelembe kell venni. Ha valaki kisgyerekért megy oviba délután, akkor valószínűleg hamar letudja az óráit, úgyhogy elképzelhető, hogy egy kötelező órát úgy raknak be, hogy neked konkrétan 0 perc szüneted lesz két óra között. Ritka, de van ilyen. De az érdekli az embereket legkevésbé, hogy páros vagy páratlan órakor kezdődnek-e az egyes órák, legfeljebb az esetleges szünetek figyelembevétele miatt alakul így időnként az órarend.
2022. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen


[link]


Szval inkább összevissza sokszor

2022. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És nektek egy héten hány órátók van, ebből mennyi kötelező és mennyi nem? :)
2022. júl. 15. 09:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5, ez eléggé szakfüggő. Az egyetem, illetve azon belül a karok weboldalán találsz tanegységlistákat/mintatantervet a különböző szakokhoz, ahol meg tudod nézni, melyik félévben hány óra van és mennyi kötelező.
2022. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy heti 2 órám volt (utolsó félévben, szóval szakdoga meg minden egyéb mellett ez sem volt olyan kellemes), meg volt, hogy 17 tárgyat vettem fel. Ezek között volt pl. szigorlat is, és volt, ami kéthetente volt felváltva egy másikkal, szóval nem mindet lehetett simán órarendi órának számítani. Összességében kb. heti 10-12 óra volt jellemző az alapképzésen, és 6-8 a mesteren.

De ezek közül sem minden óra 90 perces, sőt, nálunk idővel egyre hosszabbak lettek. Volt 3 és fél órás, de egyszer egy olyan kurzusunk is volt, ami egy 3x2,5 órás, délelőttől estig tartó program volt két félórás szünettel. És ez hivatalosan egy óra volt.

A legtöbb óránk kötelező volt, de volt pár kötelezően választható is, és majdnem minden félévre jutott egy szabadon választható kurzus. De az ELTE weboldala szerint 33 ezer hallgató jár az egyetemre. Hidd el, szinte mindegyiküknek többé-kevésbé különbözik az órarendje.

2022. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb az összes,amit küldtem.Mindegyik vagy labor,amiről nem hiányozhatsz,mert nem kapsz aláírást.Minden laborból kell jegyzőkönyv és ha hiányzol pótmérés.Ha túl sokat hiányzol bukod a tárgyat.Van gyakorlat+előadást,amin van katalógus.Egy szabadon választott van,csütörtök reggel.A többi kötelező
2022. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!