Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudnátok tanácsolni, hova...

Mit tudnátok tanácsolni, hova menjek továbbtanulni IT területen?

Figyelt kérdés

Szeretek programozni, és később ezzel is szeretnék foglalkozni. Még csak most fejeztem be a 11-et, szóval még lenne 1 évem. A mostani év végi jegyeim nem lettek túl jók egyik érettségi tantárgyból sem. Eszem az van, ha összeszedem magam akkor szerintem az érettségit megtudnám írni valahol 4-5 körül minden tantárgyból közép szinten, bár nem tudom a mostani jegyeim meg a 12-es jegyeim mennyire fognak beleszámítani. Októberbe vagy novemberbe nem tudom mikor van év elején az érettségi, de majd ekkor csinálok egy emelt angol érettségit. És még év végén infóból is szeretnék emeltezni.

10-ben még azért mentem infó faktra, hogy valami alibi tárgyal átvészeljem ezt a 2 évet. C++-ban kezdtünk el tanulni programozni. Az elején még nem foglalkoztam vele semmit, aztán amikor már annyira le voltam maradva, hogy minden kínai volt, akkor otthon leültem és 2 hét alatt megtanultam mindent amivel le voltam maradva, és még tovább is. Ezután az SQL-vel kezdtünk el foglalkozni (11.fele). Itt már egyből előre megtanultam mindent egy ilyen kurzusról. Aztán nem tudtam mit csinálni, ezért el kezdtem itthon python-t tanulni. Több helyről is tanulom össze-vissza, de egy ilyen youtube-os akármin most fogom majd elkezdeni az expert részt, és emellett majd el kezdtem tanulni a djangot, meg a html-t is. Közben el kezdtünk access-t tanulni a suliban, amivel már nem is foglalkoztam. Aztán jött a számonkérés. Megnéztem 2 videót youtube-on és majdnem hibátlanra írtam egy középszintű érettségi access részét. Nézegetek ilyen leetcodes feladatokat is, ahol az easy típusúak többségét már gond nélkül megoldom, és néha a medium-hoz is hozzá tudok szólni.

Alapvetően nem gondolom, hogy ha nem tanulnék tovább, akkor nem tudnék elhelyezkedni. Még egy kis tanulással iskola után max 1 éven belül szerintem találnék valami elfogadhatót, ahonnan aztán már nyitva áll az ajtó.

Ettől függetlenül azért még szeretnék valahova bekerülni, és tudom hogy a pontjaimba ez nem számít bele. Nézegettem szakokat, de ez a felvi.hu-n olyan diplomatikusan van leírva, hogy abból én semmit sem értek. De voltak ilyen orientációs napok, és akkor ott azt mondták, hogy azért olyan jaj de nagy különbség nincs a szakok között. Iskola szempontjából nagyon jó lenne, ha Budapesten lenne, de ami fontosabb, hogy olvasgattam, hogy pl. az ELTE-n mennyire nehéz a matek. Ha nem muszáj akkor én ezektől szeretném megkímélni magam... Szívesebben megyek egy gyengébb helyre és tanulok magamtól, minthogy felesleges dolgoktól kapjak agyvérzést.

Ez a hozzáállásom, ha valakinek nem tetszik és nem képes segítőkész választ írni, akkor menjen ananászt sütni...

Egyébként meg szívesen fogadok bármit iskolával, szakkal, akár érettségivel kapcsolatban is.

Köszönöm hogy végig olvastad!



2022. júl. 14. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan privátot. Az ELTE-re járok proginfora, de Debrecenben is voltam ugyanezen a szakon egy évet előtte, remélhetőleg tudok segíteni :)
2022. júl. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Ha jó vagy matekból, akkor olyan helyre érdemes menni, ahol nagyon-nagyon erős a matek (proginfó vagy matek szak vagy GPME/alk. közgáz szak), és utána matekos területre szakosodni (ML/AI, crypto stb.).


Ha nem vagy jó matekból, akkor minél megúszósabb helyre érdemes menni, és mellette arra fókuszálni otthon, hogy egy adott területen (pl. frontend fejlesztés) pengére fejleszd magad. Ez esetben olyan egyetemeket nézegess, mint például valamelyik Metropolitanos design szak, vagy BGE gazdinfó, vagy Gábor Dénes stb.

2022. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Matekkal nem kívánok olyan komolyan foglalkozni, nem a NASA a cél egyenlőre.

A proginfó ha jól olvastam régen még programtervező matematikus volt, és akkor itt gondolom ezért is erős a matek. Informatika terén hogy most ezt a proginfót vagy pl. a gazdinfót választanám abban mekkora különbség van? Ami van a felvi.hu-n az a plakát micsoda ahol ki van írva, hogy miként lehetne elhelyezkedni miután elvégezzük a szakot abból 3 szinte majdnem ugyanaz, 1-ről meg nincs adat.

Meg #2 most azért lett lepontozva mert a megúszósabb helyre járó emberkék megharagudtak, vagy valami más az oka?

2022. júl. 17. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kik és miért pontoztak le, de ezen felbuzdulva feltettem ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Talán a válaszok neked is hasznosak lesznek Kérdező.

2022. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!