Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mai világban lehetséges az?

A mai világban lehetséges az?

Figyelt kérdés
Mint régen, hogy valaki mellé mellé szegődni inasnak szakmai gyakorlat megszerzése céljából? Nem intézményi keretek közti helyzetre gondolok, hanem önállóan.

#gyakorlat megszerzése
2022. júl. 16. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2 ember döntése. Az "inasé" és a "mesteré". Ismerkedni kell, élelmesnek lenni, kapcsolatokat építeni, menni menni utána. Ennyi a titka, akármit is akarsz az életben, ha el akarod érni, tenni kell érte.
2022. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, csak a mesternek perkálnod kell, hogy vesződjön veled, mert különben nem érdeke, hogy megtanítson és ideje sincs arra, hogy az általad elfuserált munkákat kijavítsa.

Sajnos rohanó világban élünk és nincs idő a betanításra, meg aztán a megrendelőn gyakorolni sem túl szerencsés. Ezért egyre kevesebb a jó szakember és azok közül is sokan elhúznak, elhúztak külföldre.


Régen azért lettek jó szakik, mert volt lehetőségük megtanulni a szakmát. Ma minden suli fizetősön sem tanítja meg.


Az ötleted teljesen jó, hiszen csak a gyakorlatban lehet minden szakmát megtanulni és nem a padban ülve!


Próbálkozz, hátha találsz egy olyan szakit, aki már megteheti, hogy kényelmesen dolgozzon és fogadjon inast, sok sikert!!

2022. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam ezt. Kijàrtam a sulit, de nem voltam elégedett azzal a tudással, amit kaptam. Írtam fb-n egy építőipari csoportba, és ott találtam egy öregembert, aki már 45 éve a szakmában volt akkor. A segédje lettem. Néha adott egy kis pénzt is, meg segítettem is neki sokat, meg tanultam is. Tök jó volt.

Szóval igen, lehetséges.

2022. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!