Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy Nemzetközi...

Pszichológia vagy Nemzetközi gazdaság?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon érdekel, és nem akarok rosszul dönteni. Melyikkel jobbak az esélyeim, mikor melyiket érdemes választani? Levelezőn tanulnám. 25/F

2022. júl. 19. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz a kettő, nem lehet összehasonlítani.


Nemzetközi gazdalkodast tanulok a corvinuson, volt osztalytarsam pszichológus lesz.


A pszicholigia kb egy 10 éves képzés, a BA után, egy MA nélkül érvényesülni sem fogsz majd utána meg folyamatosan szakosodnod és képezned kell magadat, rengeteg pénzért, és az elejen nem fogsz maganrendelot nyitni, 5 ezer/óra bérért sem, először valószínűleg iskolában fogsz dolgozni, tanári fizuert, vagy igazabol a szakteruletedtol függ.


Ezen kívül ha nagyon elszánt vagy, úgy gondolod van elég időd és pénzed, és mindenképpen ezzel szeretnél foglalkozni ajánlott. A pszicholgia inkább biosz és magyar nagytobbsegben míg a nemzetközi gazdálkodás matekos és nyelvek is előtérbe kerülnek, a neve miatt. Ez csak 3 éves szak, utána lehet mesterre menni, nekünk az egyik szakmai gyakorlatot külföldön kell vegezni, tehát az is lehet hogy ott futsz be karriert. Mindenképpen kevesebb idő alatt lehet pénzt keresni vele, de mint írtam nem ugyanaz a kettő, semmiben.

2022. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Majdnem minden ilyen kérdésnél leírom (ha rákeresel itt hasonló kérdésekre, biztos megtalálod a válaszaimat), hogy ha nem akarsz 100%-ig biztosan pszichológus lenni, akkor ne legyél az. Most azt mondod, hogy mindegyik szak érdekel, de az egyetemen nem ez lesz.

A pszichológia esetében a mestert lényegében muszáj elvégezni, és utána nem árt szakképzéseket és/vagy módszerspecifikus képzéseket megcsinálni. Egy klinikai szakképzés (hogy mentális betegekkel is foglalkozhass) 4 év. Tehát 9 év tanulás, feltéve, hogy egyből felvesznek mindenhova. Közben dolgozni kell olyan helyen, ahol klinikai munka folyik, viszont ilyen állást marha nehéz szerezni, de nélküle meg nem vesznek fel a szakképzésre. Jó kis ördögi kör. :) De ha nem is ez az irány érdekel: pályakezdőként szinte mindenhol alacsony a fizetés (főleg, ha pl. iskolában dolgozol, ahogy az első is írta), magánba tök etikátlan nulla tapasztalattal elmenni, de közben képezd magad tovább valamiből, hogy egyszer majd legyen jobb munkahelyed is.

(Amúgy 5 évig azt hallgattam, hogy nem javasolják a levelezős képzést pszichológiából. Ne kérdezd, miért, de pl. a távoktatás alatt is rosszabb volt valahogy online tanulni, pedig engem összességében nem zavart a karantén alatti bezártság.)

Ha nagyon-nagyon pszichológus szeretnél lenni, akkor ne hagyd, hogy lebeszéljelek, mert tök érdekes irány, én is szeretem. De ha nem vagy benne biztos, akkor ne ezt válaszd, mert ahhoz sok időbe/pénzbe/energiába kerül a képzés (és az egyéb plusz képzések) elvégzése, hogy aztán ne legyél elhivatott, motivált pszichológus.

2022. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

(még mindig a második vagyok)

Picit off, de az első válaszában nem igazán tudom megfejteni, hogy mitől "magyaros" a képzés, pedig oda jártam. Lehet felvételizni magyarral, persze, de törivel, sőt matekkal is, aztán minimális átlagszámításon kívül semmit nem matekoztam 5 év alatt. Azt is gyakrabban használtam a saját átlagom kiszámolására, mint az órákon... Semmi "magyaros" nincs pszichológián. Beadandókat kell írni magyarul, de azt máshol is kell. Ettől még nem kell jónak lenni nyelvtanból vagy irodalomból. A biosz már fontosabb, de abból sem kell zseninek lenni, meg lehet azért csinálni tök átlagos biosz tudással és kellő szorgalommal. Sokkal fontosabb, hogy legyen egy viszonylag biztos, kb. B2 szintű angol tudásod, mert rengeteg angol szakirodalmat kell olvasni, használni. Minden más középiskolai tárgyat kb. el is lehet felejteni, semmi hasznukat nem fogod venni, úgyhogy ne ilyenek alapján dönts.

2022. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se értem miért nem javasolják a levelezőt, ráadásul nálunk minden hétfőn vannak órák, így majdnem olyan mint a nappali, csak reggeltől estig ott kell lennünk aznap. Az online oktatást én is utáltam (másik szakra jártam akkoriban), de ennek köze sincs hozzá. Többet kell magadtól belerakni, ennyi a különbség.
2022. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!