Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemváltás, elbizonytalanod...

Egyetemváltás, elbizonytalanodás a szakot illetően??? Mivel jár?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyeség még előre agyalni, ugyanis jelentkeztem egy szakra, és most fogom kezdeni a sulit, viszont egy kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy csak a félelmek és a kételyek teszik ezt? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Állami ösztöndíjason vagyok, én úgy tudom, hogy ha váltanék egy egészen más egyetemre, más szakra, tehát újrafelvételiznék, akkor 1 félévet kellene maradni a suliban és így nem lenne semmiféle fizetési kötelezettség. Na de mi történik akkor, ha valaki azt mondja 1 hónap után, hogy elég? Csak fizetnie kell azt a bizonyos összeget, és ennyi? Csak szeretném felmérni a helyzetet, kinek milyen tapasztalatai vannak.



2022. szept. 1. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1hónap után ha otthagyod akkor sem kell fizetned semmit. Tehát ha fél évet jársz vagy attól kevesebbet akkor otthagyhatod és semmi nem lesz.

Ha már jársz 2 félévet akkor is otthagyhatod, de néhány éven belül újra járnod kell egyetemre (teljesen mindegy, hogy ugyan az vagy másik szak). Ha nem leszel újra egyetemista akkor viszonz kifizettetik.

2022. szept. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra vettek fel?
2022. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2/2, kerteszmernok, de ugy erzem inkabb mast csinalnek
2022. szept. 1. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudod már mit?
2022. szept. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezen agyalok, emelt biosz érettségim van.
2022. szept. 2. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!