Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a végzős évem a gimiben, és még mindig nem tudom mit tanuljak érettségi után. Magyarból fogok emeltezni, és ez eléggé korlátozza a lehetőségeimet. A pedagógiai és a jogi pálya egyáltalán nem vonz. Nagyon sokat nézegetem a Felvi-t, de annyira tanácstalan vagyok mit is kezdjek magammal. Érdekelne valami rajzzal kapcsolatos is, hiszen a rajz lesz az 5. tárgyam, de azon belül elég tájékozatlan vagyok. Tudom, hogy külső szemmel nehéz tanácsot adni és nekem kell eldöntenem mit szeretnék, de ha tudtok valami ötletet, szívesen fogadnám.

2022. szept. 7. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Én a helyedben inkább keresnék valamilyen szakmát, amit el tudsz végezni 1-2 év alatt, mellette részmunkaidő. Csak azért ne menj egyetemre, hogy ott legyél.
2022. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Az 1. jól írja!
2022. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha ennyire nem tudod, hogy mihez akarsz kezdeni, akkor nézegesd meg a Metropolitan Egyetem (METU) képzéseit, vannak hiánypótló képzéseik, amelyekhez a magyar- és rajztudás is jól jön, pl. média design BA. Lehet, hogy a METU nem egy Oxford, de a képzései kifejezetten ritkák de nagyon fontosak a magyar munkaerőpiacon, és nagyon jól el lehet velük helyezkedni marketing osztályon, kommunikációs ügynökségnél, web ügynökségeknél stb.
2022. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A link lemaradt: [link]
2022. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. szept. 8. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!