Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri megszerezni ezt a...

Megéri megszerezni ezt a technikusi minősítést?

Figyelt kérdés

Gépgyártás technológiai technikusban gondolokodok.


Van egy szakmám, most érettségi képzésen vagyok, viszont utána mindenképpen szeretnék technikusi minősítést. Mik a lehetőségek ezzel a végzettséggel? Ellehet vele helyezkedni komolyabb pozícióba?

Ilyesmire gondolok mint gyártás technológus, mérési technikus esetleg CNC programozó.

Tervezek mellé szerezni középfokú angol nyelvvizsgát (ha így halad még most első évbe) és hamarosan kész leszek a B kategóriás jogosítvánnyal is.


A válaszokat előre is köszönöm!:)



2022. szept. 8. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetemnek több értelme lenne
2022. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most jelenleg inkább a szakma az, amivel többre viheti az ember. Persze ehhez tényleg egy jó szakma is kell, illetve az, hogy tudd is jól csinálni. Ezután jön az, hogy szeresd is eléggé ahhoz, hogy azt csináld.

Én alapból nem látom értelmét annyira az egyetemnek. Alapból egy szakmája van, plusz majd lesz egy érettségije. Nem hülyézem le, de valószínűleg anno, mikor a szakma mellett döntött, tudta azt, hogy mondjuk egy gimnázium, majd egy főiskola/egyetem sok lesz neki. Magamból tudom, hogy nem vagy hülye csak attól, ha nem megy/ment a főiskola. Nem mindenki születik arra.Ahogy olvasom ez a gépgyártás-technológiai technikus is elég jól keres, 300-400 ezer. Sokszor a diplomával is ki lehet törölni, mert szimplán most nem azokat keresik a munkapiacon.

Ha értesz hozzá, és szeretnéd csinálni, akkor hajrá!

2022. okt. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen sajnos az egyetem sok lenne nekem. De megpróbálom magamból kihozni a maximumot. Azért a gépgyártás technológiai technikust szeretném, mert érdekelnek a gyártási folyamatok, a gépek működése, és azok feladatai, és a technikus pont a közép szinten van, ami az én tanulmányi kapacitásomnak megfelel. De nem vagyok egyébként rossz tanuló, szép jegyeim vannak (4-5), még matekból is, kivéve a magyar,de az szerintem annyira nem is lényeges egy gépész szakembernek mint például a matek vagy a fizika.
2022. okt. 4. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja egy mérnök nem keresett mi? Ne röhögtess
2022. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!