Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki, most egyetemista vagy...

Aki, most egyetemista vagy volt egyetemista ti bejártatok vagy bejártok előadásokra?

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 14:06
A kérdező szavazást indított:
Én nem jártam és nem is járok egyetemre
Én bejártam vagy bejárok
Én nem jártam be vagy nem járok be
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bejártam, mert odafigyeltem és így édeskeveset kellett otthon tanulni
2022. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra szavaztam, hogy bejártam, de azért ez nem volt ennyire egyszerű az én esetemben. Az alapképzésen előfordult, hogy lustább voltam, és kihagytam előadásokat, nem is keveset, de a mesteren alig hiányoztam egy-kettőről. Számomra a mestert így sokkal könnyebb volt megcsinálni, mert nekem igenis számított, hogy már órán is odafigyelek, plusz a saját jegyzeteimből könnyebb volt tanulni. Ez csak a saját tapasztalatom, biztos nincs így mindenhol (tudom, hogy egyesek szinte soha nem járnak előadásra, mégis minden tök jól megy nekik), de nekem sokat hozzáadott az, amikor valóban bejártam az előadásokra.
2022. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előadás függő. Van amikor a tanar magyarazata sokat hozza tesz az anyaghoz, mig maskor ez nem mondhato el is helyette inkabb ebedelek/tanulok vmi masra (pl gyak beugro/zh)
2022. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van amire bejárok, van amire nem. Megitélem az elején, hogy érdemes-e utána max néha benézek.
2022. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amire tudok, arra azért igen. BTK-TTK tanári szakon azért nem egyszerű összehangolni az órákat. Kicsit tartok is ettől, hogy lemaradok az egyik tárgyból egy csomó mindenről.
2022. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapképzésen a mostani az utolsó félévem. Én is valamelyikre bejártam, valamelyikre nem, de a bejárok opciót választottam. Általában első héten bementem mindenhova, mert sokszor nem tartották végig az órát, csak elmondták a tanmenetet, a számonkérés menetét stb. Elvileg ezeket mind fel kellett volna tölteni Coospace-re is, de ez persze nem mindenkinek sikerült időben. Ahova nem volt kötelező bejárni és feltöltötték a diát, oda nem mentem, de ha nem adták ki az anyagot, akkor bementem, nem akartam mindig jegyzetért könyörögni.
2022. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Sokat hiányoztam, de sohasem léptem túl a megengedett hiányzás keretet. Bár sokszor megkaptam a tanáraimtól, hogy miért veszem el a helyet olyanoktól, akik szívesen járnak órára.

A hiányzásom fő oka az volt, hogy amit szóban hallottam, az egyik fülemen be, a másikon ki. Mindig is könyvből tanultam, otthon nyugodt körülmények között. Igy ha el is mentem az órákra, csak testileg voltam jelen.

Máig is csak leírt anyagot tudok megjegyezni, megtanulni. De azt annyira, hogy többnxire még arra is emlékszem, hogy a tankönyv melyik oldalán a lap melyik részén található. De csak a tudományokból. Ami nem szigorúan logikus, például az irodalom, történelem és hasonlók még leírva is sötét ló számomra. A művészetek közül a zene (színház zenekarban hegedültem), a sportok közül a sakk (versenyszerűen sakkoztam, első osztályú minősítésem van) jelent valamit számomra, a többi hidegen hagy. Egy vers számomra szavak zagyva halmaza, a Mona Lisánál meg többet ér egy fénykép, mert az precízebben ábrázolja a valóságot.

Enyhén autista vagyok, de csak az veszi észre, akivel napi kapcsolatban vagyok. A feleségem jól ismer, a bevásárló listát mindig egy cetlin adja át, mert úgy még fél év múlva is fel tudom idézni, míg ha elmondja, mire kiérek a kapun, már nem emlékszem rá. Nem okoz problémát a mindennapokban, az meg hogy az egyoldalú érdeklődési köröm miatt szakbarbárnak neveznek, nem zavar, nevetek rajta.)

2022. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ezért mentem egyetemre.
2022. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!