Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az ügyész szak?

Mennyire nehéz az ügyész szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jövőre érettségizem és ez az egy szak van ami igazán érdekel.Az átlagom középiskolában év végén 4.10-4.30 szokott lenni.Azt tudom,hogy jogon tanítják,viszont arról semmilyen infóm nincs,hogy maga az ügyész szakma milyen.Elsősorban olyanok véleménye érdekel aki ügyész/ügyésznek tanul(bár nem hiszem hogy ők jelen vannak eme csodás oldalon)...Előre is köszönöm a segítséget!
2022. okt. 12. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogász szakot kell elvégezni , utána lehet szakosodni és az ügyésznek tanulni. A szakvizsga után kinevezik ügyésznek. Az ügyész a vádat képviseli a bíróságon. A felvételi követelményekről a felvi-hu-n tudsz tájékozódni.
2022. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyész szak??? Jézus Mária! Nincs olyan, hogy ügyész szak! El kell végezni a jogi kart! Majd utána leszel ügyész! Mármint nem azonnal, hanem 3 év gyakorlat, jogi szakvizsga, 1 év alügyészi vagy más jogi munka munka után, HA kineveznek!
2022. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz bekerülni a jogi egyetemre?Azt tudom hogy a ponthatárok az űrben vannak.
2022. okt. 12. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

A vidékiekre nem nehéz, az ELTE/Pázmány államijara az, önköltségesre szintén nem nehéz. Bent maradni nehéz.

Ügyész szak nem létezik.

Nem tanítják a jogon, hanem később erre lehet szakosodni miután elvégezted az 5 év jogi egyetemet.

Az előttem válaszoló jól kifejtette.

Egyáltalán nem biztos hogy kineveznek. Nem ilyen egyszerű. Viszont elég hiányosak az ismereteid, és ha ezeknek nem tudsz magadtól utánanézni, akkor gondold át a jogi kart.

2022. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem már és úgy gondoltam hogy hátha elhangzik itt olyan információ ami új...
2022. okt. 12. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!