Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvos vs általános orvos?

Fogorvos vs általános orvos?

Figyelt kérdés

(Semmelweis)

Általános orvos szak vagy fogorvos szak a nehezebb? A fogorvosok első két (?) évben tényleg ugyan azt tanulják, mint az általános orvoskar hallgatói? Vagy kevesebb tárgyuk van valamennyivel?



2022. okt. 17. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a fogorvos sokkal nehezebb,mint egy általános orvos,meg azért komolyabb kategória is.
2022. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%

#1. Ez egy jó nagy sületlenség. Nem igazán érdemes nehézségben különbséget tenni a két képzés közt, de ha feltétlenül akarunk, akkor az általános orvos szak valamivel nehezebbnek számít. De hogy "komolyabb kategória" a fogorvos, mint az általános orvos? Mi ez a gyártósori fogalmatlan okoskodás?


Egyébként hallomásból tudok olyan vizsgákról, amit e két szak hallgatóinak együtt kell teljesíteniük és a fogorvoshallgatóknak némileg alacsonyabb pontharárokat szabnak, de lehet, hogy ez ma már nincs így, sok évvel ezelőtt hallottam erről. Majd hátha jön valaki, aki meg tudja ezt erősíteni vagy cáfolni.

2022. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Mi az hogy okoskodás? Ember a véleményemet írtam le,mindenkinek van egy személyes véleménye,jó hogy nem azt nem mondod hogy kérjek elnézést,hogy leírtam a véleményemet,hát nyomd már el magadat,ne idegenekbe kössél bele.
2022. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Persze lehet véleményed, de ettől nem igaz amit írsz kedves 1-es, 3-as.

Szerintem sem érdemes összehasonlitani, de ha végképp mondani kellene valamit akkor az altalanos orvos képzés elméleti szinten nehezebb, meg a fogorvos képzés gyakorlatorientáltabb.

Persze a gyakorlati tudást az AOK-osok is felszedi később a FOKosokon meg már nem hajtja be soha senki, viszont fogorvosként többet keresnek majd.

Ez ilyen :)

2022. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Előnyei: 5 év egyetem után már önálló munkát tudsz végezni (szemben ugye az általános orvosokkal), hogy mennyit dolgozol és ebből adódóan mennyit keresel, az csak rajtad múlik.

Már végzés után pár évvel is reális a 7 számjegyű fizetés (én ezt 3 évvel utána hoztam össze, mezei körzetes rendelőkből!).

Kisebb az esélye annak, hogy valaki meghal a kezeid között. Nyilván mi is tudunk embert ölni, de azért ez extrém ritka.

Bizonyos ÁOK-os szakvizsgákhoz képest kevésbé hektikus, családbarát, gyerek mellett tudsz olyan beosztást csinálni magadnak, ami harmonizál az ő napirendjével. Én például most baba mellett csak részmunkaidőben dolgozom, addig a férjem van vele, aki szintúgy fogorvos. Nem kell stresszelni, hogy ki ér oda a bölcsibe, hogy ki megy vele szabira, ha beteg, mert olyan beosztást csináltunk, hogy valaki majdnem mindig szabad.

Függően attól, hogy mi az érdeklődési köröd, a kreatív, művészi éned, vagy a sebészi hajlamokkal rendelkezők is meg tudják találni benne a számításukat, csakúgy mint a mérnöki gondolkodásúak, vagy azok, akik szeretnek pepecselni.


Hátrányai:

A szakképzésbe mind nehezebb bekerülni, és egyre többe kerül. Igen, még te fizetsz érte. Konkrét példa: 5 év sorban állás után talán el tudom kezdeni a fogszabályozást tavasztól, ami nekem havi 120 ezer forintomba fog kerülni (ez megy az egyetemnek, amiért megengedik, hogy tanulhassak) plusz 50 ezer forintot kér maga az orvos, akitől tanulni fogok. Ez egy nagyon jó deal, mert itt legalább olyan beosztásban lehetek, ami mellett tudok amúgy pénzt keresni és a gyermekemmel is lenni, volt bizony olyan ajánlat, ahol heti 60 óra távolléttel lettem volna egy hónapban úgy - 40000 forintnál, hogy csak az ő díjaikat fizettem ki. Semmit nem vettem még, ami az életben maradáshoz kell.

Mindig van egy ilyen fogorvos vs általános orvos versengés, hogy kinek mi nehezebb. Több általános orvos is van a családban, van aki most végzett. Mi anno a PTE-n eleve együtt is voltunk velük az alapozó tárgyakból, tehát ott nem volt semmi, ami egyszerűbb lett volna. Később különvált a 2. Lehet nekünk kevesebb belgyógyot, vagy szülészetet kellett tanulni (habár belgyógy az nekünk pont időben annyi volt, mint aok-on), de cserébe azt nagyon kellett tudni, mondván: mi vagyunk azok, akik időt töltünk a beteggel és van időnk tokától bokáig megnézni, szemben a háziorvossal, aki jó esetben a tüdejét meghallgatja azt csókolom. Ezt a belgyógyosok mondták. Mellékesen, minden egyes betegséget, aminek valaha is volt szájüregi tünete, azt betéve kellett tudni. Egy szifiliszről, lupusról, Crohn betegségről előbb elbeszélgetek szakmai körökben, mint a frissen aok-on végzett unokatestvérem (direkt írtam teljesen különböző betegségeket, hogy lásd, tulajdonképpen bármi ide sorolható), de rengeteg olyan gyógyszer van, aminek lehetnek szájüregi vonatkozásai. 1 évvel végzés után kaptam is el olyan elváltozást, amivel a beteg évek óta rohangált orvostól orvosig, miközben ránézésre felismerhető gyógyszerindukálta elváltozás volt, amiről a gyógyszert felírt orvosnak (kardiológus) illett volna tudni. Szóval lehet a mi tudásunk így kevesebb, de cserébe alaposabb.

2022. okt. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm ezt a nagyon részletes és kimerítő választ. Nagyon örülök, hogy egy fogorvos találta meg a kérdésemet, ugyanis minden álmom, hogy felvegyenek a FOK-ra, a kérdésem igazából csak kíváncsiságból fakadt. :) akkor már még egy kérdés: az egyetem elvégezte után még plusz képzéseken kell részt venni? Erről még nem is hallottam.
2022. okt. 19. 23:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakképzés a FOK elvégzése után fizetős, ÁOK után viszont konkrétan maximum egy Xiloxot írhatsz fel szakképzés nélkül és az első szakképzés ingyenes.(2.ért én úgy tudom már fizetni kell.)

Én most vagyok ötödéves ÁOK-on.

Az én véleményem részben megegyezik az előttem szólóval . Többet lehet keresni egy fogorvosi diplomával, jobb munkarendben tudsz dolgozni(kórház / klinika vs rendelő , nincsenek 24 órás ügyeletek, nincsenek súlyos , akut esetek, végzés után nincs rabszolgamunka a szakvizsgáig.)

Sokkal részletesebben tanulják a FOK-on a dolgokat , nincs tíz tárgyuk egy szemeszter alatt és van idejük elsajátítani a megfelelő tudást. Én amúgy nagyon szívesen elbeszélgetek az utolsó válaszolóval a lupusról, az IBD-ről és a calciumcsatorna blokkolókról.:)

Az orvosi nagy hátránya , hogy rengetek infóval akarnak ellátni . Egy csomó viszont tök fölösleges általános orvosként. Az alapokat meg sokszor kihagyják.

Kérdező azt válaszd, ami közelebb áll hozzád. Nem könnyebb vagy nehezebb az egyik a másiknál. Egyszerűen más a kettő szak.

2022. okt. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!