Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdásági technikum vagy...

Közgazdásági technikum vagy sima gimnázium?

Figyelt kérdés
Most lesz pályaválasztás 8.osztályban és nem tudom mi legyen. Érdekelnek a természeti tárgyak pl:biológia, kémia és ezeket gimnáziumban simán meglehet ne tanulni (jelenleg gimis ált. suliba járok, tehát itt kéne maradni). Viszont a közgazdasági a "mai világban" előny, +szakmai tudás, érettségivel, C1 nyelvvizsgával együtt. Szüleim szerint kell egy szakma mindenképp, utána azt csinálok amit csak akarok. De viszont, ha esetleg a természeti irányba szeretnék majd tovább haladni, akkor óriási hátrányban leszek. Közgazdasági jó hírű iskola, de csak 9.osztalyban van "komplex természettudomány" és onnantól kimúlt. De az se biztos, hogy közgazdasággal akarok foglalkozni az sem biztos, hogy érdekel a természet annyira, mint én azt hiszem és azzal akarok-e foglalkozni. Nehéz ügy. Viszonyt a gimiban baromi jó a társaság, és egy fiú is ott van, aki úgymond megnehezíti a választást. Viszont nyílván a jövőt kell előbb szemelőtt tartani. De akkor se tudom, hogy mi legyen. Valaki valami ötlet?

2022. okt. 21. 14:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért ez szerintem nem teljesen így van, mint előző írja. Igaz én már 20 éve végeztem, először közgáz szakközép, majd diploma. Aku nem tanult tovább elment dolgozni, màig van munkájuk és nen keresnek rosszul, tehát a munkaerőpiacon keresettek. Aki továbbtanult valóban nehezebb volt a bejutás, de ott sokkal könnyebb dolgunk volt, mint aki sima gimiből jött, mert valami közünk mégiscsak volt a szakmához. Bár ez 20 éve volt, a jelenlegi helyzetet nem annyira ismerem, csak a gimi részét, mert a lányom most kezdte.
2022. okt. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Lehet nagyon idióta kérdéseket teszek fel,de tényleg ha kitalálom, hogy a kémia biológia érdekel akkor faktozhatok belőle igaz?"


Nyugi, idióta kérdés nincsen!:)

Hát, technikumban nincsen nagyon fakt (sőt, tudomásom szerint egyáltalán nincs is!), mivel ott nem is a közismereti és a term. tud.-i tantárgyakon (mint a matek, fizika, kémia stb.) van a hangsúly hanem a szakmán és azon, hogy az érettségi meglegyen (általánosságban).

Egyébként a szakmai oktatás miatt nem is férne bele a technikumokban a fakultációk, tehát kivitelezhetetlen is, hogy legyen fakultáció technikumban.


"Tehát,faktal +egy érettségi tantárgyat tehetek vagy pontosan mi?"


Mint már említettem, technikumbam nincsen fakt, de ettől függetlenül tehetsz még pluszba érettségit (pl. kémiából), azonban ez okozhat különféle nehézségeket!

Pl. sok technikumban (főleg közgazdasági technikumban) egyáltalán nincs is kémia, csak komplex term. tud.-i tantárgy egy évig -ahogy Te is említetted már-, és utána egy (vagy két évig) egy olyan term. tud.-i tantárgy, ami az ágazathoz/szakmához a legközelebb áll- ez a közgazdasági esetében biztosan nem kémia, de szerintem nem is biológia meg fizika, hanem a földrajz.

Ebből kifolyólag kémiából neked kell egyedül felkészülnöd+

2 osztályozó vizsgát kell tenned, ha rögtön az iskola végeztével akarsz kémiából is érettségizni.

(Azonban ha később akarsz kémiából érettségizni, nem kell osztályozót tenned- ez jó hír viszont.)


"Viszont a közgazdasági a "mai világban" előny, +szakmai tudás, érettségivel, C1 nyelvvizsgával együtt."


Ha közgazdász szeretnél lenni, gimiből ugyanúgy mehetsz közgazdasági egyetemre, sőt... mivel gimnáziumban nagyobb hangsúlyt kap az érettségi és így az egyetemi továbbtanulás is, gimiből könnyedén bejuthatsz egy ilyen irányú egyetmre.

A C1-es nyelvvizsgához annyit fűznék, gimnáziumban előbb megkapod az ehhez szükséges felkészülést, de ha NYEK-es osztályt is válsztasz, ott egyenesen erre is mennek rá! (Egyébként én mindenképp NYEK-re mennék, mivel úgy meglenne a C1-es nyelvvizsgám+ tudnék készülni a számomra fontos tantárgyakból, pl. kémiára, ha vegyész szeretnék lenni- hiszen a gimnáziumban van fakultáció a későbbiekben!)

2022. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyébként nem teljesen értem, miért lenne előnyösebb számodra a technikum.

Nem hogy ugyan azokat a célokat gimnáziumból is el tudod érni, mint technikumból, de még többet is ki tudsz hozni magadból.

Annyi szól a technikum mellett, hogy nem annyira strapálnak az eredményekkel, mint gimnáziumban, de éppen ezért is van sok technikumban a színvonal mélyen a földfelszín alatt, szemben a gimnáziumokkal.

2022. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!