Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van továbbtanulni,...

Mi értelme van továbbtanulni, meg egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Megnéztem, Németországban a minimálbér havi 650ezer forint.

Mi értelme van tanulással szenvedni az egyetemen, meg tanulni nehéz mérnöki szakmákat?

Ha valaki megtanul felsőfokon Németül, vagy valami más nyelven és kimegy külföldre, akkor akár bolti eladóként, vagy Meki-s alkalmazottként is képes akár havi 1 milliót keresni..



2022. okt. 9. 18:44
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
82%
Ott viszont az életszínvonal is drágább. Tehát a 650-ből úgy élsz, mint itthon a 400-ból.
2022. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nem minden drágább. Ha felmész a netre és akarsz valamit rendelni, azt a világ másik tájáról is ugyanannyiért megtudod venni.


Például itthon 70-80 ezer forintot nem sokan költenek egy cipőre, mert az soknak számít.

De ha kimész másik országba ott is ugyanúgy megtudod rendelni 70-80 ezerért az oldalról, miközben 3x annyit keresel mint itthon.

2022. okt. 9. 18:55
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Fogorvos vagyok. Magam osztom be az időmet, annyi szabadságom van egy évben, amennyi jól esik. Saját magam főnöke vagyok, senki nem állít falhoz, ha valamit nem az ő elképzelése szerint csináltam. Ha befejeztem a munkámat, akkor végeztem vele, nem viszem haza, nincs olyan, hogy otthon kell valamit megcsinálni. Most heti olyan 15 órával keresek 3-400ezer forintot, mert babám van és több munka nem fér bele, de a klasszikus 30 (nem 40) órával sokszor megvolt fixen a 7 számjegyű is. Kezdőként, 4 évvel az egyetem után. Bocs, de ezzel nem nagyon tud versenyezni a német minimálbér. Nyilván nem én vagyok az átlag diplomás, csak mondom, hogy ilyenre is van példa. Ismerősöm informatikusként home officeolt (covid előtt), és bejárta munka mellett a világot, hónapokat élt Japánban, az USA-ban és egyéb helyeken. Mert olyan munkája volt, hogy nem kellett napi 8-10 órákat ott állni.
2022. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Illetve még egy komment ami téged cáfol:

[link]


"The average purchasing price of a house in Germany is around 320,000 EUR. On average, people spend about 354,000 EUR on buying a home. The average price per square meter for an apartment in Germany is 3,065 EUR across the country."


Átszámítva ez 130-140 millió forint.

Ha megnézed a ház árakat Magyarországon itt, sem sokkal olcsóbb. Tudsz kapni olcsót, de az vidéken van, meg kb. amennyiért megveszed 2x annyit rá kell költened hogy legyen belőle valami.

Illetve ha mégis valaki elvégzi a mérnökit, akkor meglehet nézni az átlag keresetet kint, pl. átlag villamosmérnök évi 46 millót(10500 EURO) keres.

Ezzel 130-140 milliót pár év alatt össze lehet keresni, 10 éven belül egy normális házat lehet venni.


Míg itthon mi van, 30-40 év munkával tudod ugyanezt elérni.

2022. okt. 9. 19:00
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Te Jozsi, nezd mar meg mennyi Nemetorszagban egy alberlet. Nezd mar meg mennyi egy liter benzin, mit fizetsz egy atlag sorozoben egy sorert, egy etteremben a vacsoraert, mibe kerul egy fodrasz, buszberlet, meg kb. minden: [link]
2022. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
105000 EURO, fent elírtam.
2022. okt. 9. 19:01
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkit motivál egy életen át krumplit sütni.

Nem azt mondom, minden tisztességesen elvégzett munka értékes, és sok olyan barátom van, akikre felnézek, pedig nem tanultak soha semmit. De én szellemileg nem tudtam volna "megelégedni" ennyivel. Kellenek a kihívások. Az összetett feladatok. A változatosság.

Meg aztán, ki tudja, mi lesz 20-30-40 év múlva? Fiatalon könnyű, idősebb korban sokkal inkább megkönnyítheti az ember a maga sorsát, ha ért valamihez. És pl. előléptetésnél lehet hátrány egy papír HIÁNYA, amit utólag nehezebb megszerezni. Fiatalon könnyebb tanulni.

Meg aztán, az egyetem nem csak különböző kurzusok elvégzéséből áll, egy csomó tapasztalatot szerez az ember és egy csomó készséget sajátíthat el, sokmindenben kipróbálhatja magát - persze, ha elég nyitott rá. Mindezt úgy, hogy még nincs sok vesztenivalója.

2022. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Na, akkor a németországi mérnöki fizu megválaszolja, hogy miért érdemes?
2022. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Ott érdemes, havi 4 milliót keresni mérnökként. Itthon meg max ha fél millió összejön.
2022. okt. 9. 19:08
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Én pl alapból nem a pénz miatt mentem egyetemre, hanem azért, hogy tanuljak a világról. A nehézségek ellenére se szenvedésként éltem meg, hanem az életem egyik legjelentősebb fejlődését hozó fázisként.
2022. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!