Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eltén anglisztika mellett...

Eltén anglisztika mellett kínait tanuló diákok: milyen?

Figyelt kérdés

Hasonló irányban szeretnék továbbtanulni, de sajnos senkit sem ismerek aki belelátna ezeknek a dolgoknak a működésébe. Bármiféle infót előre is nagyon köszönök.

(Alapvetően nem vagyok vele tisztában, hogy mit kellene kérdezni ahhoz, hogy a megfelelő információt kapja az ember. Az irány/cél, hogy majd fordítóként tudjak elhelyezkedni később. Angolból c1-em, kínaiból hsk2-m van egyelőre.)



2022. okt. 26. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az anglisztikáról nem tudok nyilatkozni. :c

A kínai gyors tempóban halad, de teljesen a nulláról kezdődik, mi a NPCR könyvekből tanulunk. Viszonylag nehéz, sokan mennek át a Károlira, mert ott barátságosabb a légkör elvileg (de én nagyon szeretem az ELTE-t, semmi pénzért nem váltanék). :) Az én csoportomban nem igazán barátkoznak a hallgatók, aranyos mindenki és segítünk egymásnak, de órán kívül nincsenek közös programok.

Szerintem mindent meg tudsz kapni, ami a nyelvtudásod tökéletesítédéhez kell: vannak "szakkörök", ahol a felsőbbévesek segítenek, továbbá nagyon haszmos szabadon választható tárgyak vannak: tolmácsképzés, műfordítás, ilyesmik.

Nem igazán válasz a kérdésre, de hátha picit képet kapsz a dologról. :)

2022. okt. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az anglisztikàról tudok írni. Ha mélyebben érdekel az angol nyelvű országok kultúrája, értem ez alatt azt, hogy irodalom nagy mennyiségben, művtöri, nyelvészet stb., akkor gyere. Az jó, hogy C1-ed van, ugyan nem elvárt, én azt mondanám, egy erős középfok minimum kell, de ha felsőfokon vagy, annál jobb. Én ott kezdtem, pontosabban tanárin voltam és az angol volt az egyik szakom, de majd másik szakra fogok menni. Le tudom írni az eddigi tapasztalataimat, de mondom, nem évekig jártam oda, lehet nem az én véleményem a legmérvadóbb.

A tárgyak első félévben:

- Mondattani és hangtani alapozó általában unalmas, száraz, de biztos valakinek érdekes. Nálunk azzal kezdték, hányan buknak meg, kb 40%.

- Nyelvgyakorlat olyan, mint egy sima angolóra, csak magasabb szinten. Függ attól is, milyen tanárt fogsz ki, érdemes markmyprofessor-on utánaolvasni a tanároknak.

- Irodalmas tárgyaknál (nekem akkor 1 volt) hétről-hétre el kell olvasni valamit, ez hol 10 oldal, hol 200 és arról lesz szó órán.

- Academic writing-ból nagy felhajtást csinálnak. Arról szól, hogyan kerüld el a plagizálást, hogyan tudsz egy academic szöveget összefoglalni, átalakítani úgy, hogy ne az író szavait használd, de ugyanazt az üzenetet add át. Van belőle a szorgalmi időszak végén egy nagy záróvizsga, mindenkinek ugyanazon a napon, emailben elküldték jó hosszan, hogy kinek melyik terembe kell mennie, a vizsgaszabályzatot stb., ráadásul a vizsga este van úgy, hogy aznap vannak órák. Nagyon szigorúan veszik és tényleg nem értem, mert más tárgynál ilyen nem volt, amiből nem a vizsgaidőszakban kellett vizsgát írni, mindenből órán volt zh, mint egy nagyobb témazáró dolgozat és ennyi.


A tanárok rendesek, kedvesek, segítőkészek, az ELTE is színvonalas, ezzel nem volt rossz tapasztalatom. Viszont én úgy láttam (nem csak anglisztikán, de ott is), hogy szeretnek riogatni akár a vizsgákkal, akár az alapvizsgákkal, hogy ez milyen nehéz, az milyen nehéz, hány százalék bukik meg, mennyi kell a ketteshez, ami szerintem tök gáz, mert a hallgatókat inkább motiválni kéne, és bíztatni, hogy ha tanulnak, akkor meg fogják tudni csinálni, nem már az első héttől kezdve besz*ratni és stresszelni őket.

2022. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Hihetetlen, hogy mennyire nem lehet előre tudni semmit, ha az embernek nincsenek ismerősei akik oda járnak, bár lehet ez csak az én esetemben van így.

A második válaszra: amit leírtál elég jól hangzik, nekem maga az angol az elég jól megy, nyelvtanilag is meg oktvn is voltam tavaly elég jó helyezéssel, illetve idén is reménykedem ilyesmiben, úgyhogy csak azon izgulok egy kicsit, bejutok-e, és onnantól remélem nem lesz annyira hajtós élmény már, mint eddig volt.

Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2022. dec. 29. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!