Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsőéves hallgatóként ha...

Elsőéves hallgatóként ha elbukom az egyik egyetemen az államit év végén a másikon még részesülhetek benne?

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató vagyok, de rosszul választottam magamnak szakot, és túl is vállaltam magam. Az első két félévemet szeretném a jelenlegi egyetemen teljesíteni, de ha (nem valószínű, de jó felkészültnek lenni) átsorolnának a második félév végén ezen az egyetemen önköltségesre, az érintené a másik egyetemet ahova menni szeretnék?

Rendes felvételi eljárásban jelentkeznék újra államira, ha azt elnyerem akkor nem gond, hogyha itt átraktak volna önköltségesre?

Továbbá jól értem, hogy önköltségesre csak a tanév végén (két félév után) sorolhatnak át?


2022. nov. 11. 00:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak a második félév végén sorolhatnak át, s nem érinti az átsorolás a későbbi államis tanulmányaidat, ha újra felvételizel.


Ugyanakkor nem értem, hogy miért akarsz két félévet elvégezni, ha úgyis otthagyod a szakot. Csak az állami támogatású féléveid fogynak fölöslegesen. Vagy látsz még esetleg esélyt, hogy mégis elvégzed?

2022. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!