Orvosi lehetséges?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es vagyok és orvosira szeretnék menni. De nagyon tartok attól, hogy az emelt kémia és biológia nehéz lesz és nem tudom majd teljesíteni. Az átlagom jelenleg 4.-es, de nem nagyon szoktam tanulni. Elkéstem már a felkészüléssel? Vagy van még időm?
2022. nov. 18. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulás nélkül még nem sokan végezték el az orvosit.
2022. nov. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van esélyed bekerülni az orvosira, ha ezt szeretnéd, és szisztematikusan, kitartóan teszel is érte. A fejedben viszont rendet kellene tenni előtte: ez a "nagyon félek, hogy nehéz lesz, és nem tudok teljesíteni" és a "nem szoktam tanulni, de talán úgyis elkéstem már" hozzáállás még soha egyetlen problémát sem oldott meg. Az előre tervezés, jó időbeosztás, megfelelő tanulási technika, egészséges önbizalom és kitartó munka annál inkább.
2022. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell állni tanulni és akkor nem kell a csodában reménykedni, mert az nem jön el ezen a szakon. Tanulni kell. Sokat! Rengeteget! Még fel tudsz készülni, ha a következő 2 évet tudatosan __végigtanulod__! Ha ez sem megy, akkor jobb is, ha nem jutsz be, mert ott 10+ évig nem lesz lazsálás.
2022. nov. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha most rákapcsolsz, időt, fáradtságot csakis erre összpontosítva, akkor össze fog jönni. Legrosszabb esetben is az érettségi utáni évben, második körben. De legyen egy B-terved, ha meggondolnád magad.
2022. nov. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!