Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli Gáspár pszichológia...

Károli Gáspár pszichológia angol nyelven?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől a Károlin szeretnék pszichológiát tanulni angol nyelven. Azt olvastam az egyetem oldalán, hogy a jelentkezési határidő január 16, de ha jól tudom, csak februártól kezdődik a jelentkezés a magyar egyetemekre. Az ilyen szakokra, amiken angolul zajlik az oktatás máshogy történik a felvételi? Vagy csak a külföldi diákok esetében más az időpont?



2022. nov. 26. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Elsôbbséget kapnak a külföldi diákok. A maradék helyeket betölthetik a magyarok.
2022. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is a károlira készülök, pszochora. Viszont azt tudnod kell, hogy a nyílt napon az angol képzésről is volt szó...a következő a helyzet: minden félévebn 800.000.-ft a befizetendő összeg. Nem az egsetem találta ki, hanem ez országosan így van. Hiába vagy államilag támogatott képzésen, ezt az összeget akkor is be kell fizetned, és ha az állami képzés nem jön össze akkor bizony a 800.000 rugó mellé jön a félév díja is. Ez ugyan off volt, de nem tudom tudtál e erről, és ez igen lényeges dolog.

2022. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*pszichora
2022. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Az valóban igaz, hogy az angol nyelvű képzéseken kell idegennyelvi hozzájárulást kell fizetni, de annak mértéke az egyetemtől függ. Pécsen "csak" 100 ezer/félév ez az összeg. Ez azért megfizethetőbb (kb. 20-25 ezer/hónap attól függően, hogy a vizsgaidőszakot hogyan számoljuk), de a 800 ezer egyszerűen nevetséges. Főleg, ha azt nézzük, hogy a magyar nyelvű képzésen is ugyanaz a nagyrészt angol nyelvű szakirodalom van megadva. Szóval azért fizetsz ennyit, hogy a tanárok angolul tartsák az órát. Nem a Károli, meg nem is pszichó szak kapcsán hallottam ezt, de olvastam már olyat angol nyelvű képzésről, hogy a tanárok nem tudtak rendesen angolul, és ha több magyar hallgató volt jelen, egyszerűen átváltottak magyarra...

Még mindig kissé off, de a kérdésre válaszolva: én nem jelentkeznék angol képzésre a helyedben, kérdező. Felsőfokú nyelvvizsgával mentem egyetemre, és ott (másik egyetem magyar nyelvű pszichó szakán) is nagyon sokat használtam az angolt. Nem adott volna hozzá semmit az, ha többségében ugyanazokat a tanárokat látom angolul beszélni. Úgyhogy szerintem gondold át még egyszer ezt a témát, mert hatalmas kiadásokba verheted magad úgy, hogy nem igazán kapsz semmit pluszt.

2022. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!