Feladjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Töri szak. Motivált vagyok, egy-két rész kivételével nagyon érdekel, egy Mezopotámiás gyakorlati tárgyam négyesre is sikerült, de az csak ZH-ból, s egy szabadon választható beadandóból állt össze, kb mindenki meg tudja csinálni. Ott van még egy görögös gyakorlat, de az az istenért se akar menni, így a legrosszabbra is felkészültem, hogy újból fel kell vennem, ráadásul abból egyetlen ZH lesz. Szóval eléggé hullámvölgyes az állapotom, ugyanakkor a törit szeretem, s terveim is vannak vele.
2022. nov. 29. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
1 sikertelen tantárgy miatt úgy mégis mért kéne az egészet a sutba dobni? Majd meglesz.
2022. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy szereted és tudnád is hasznosítani a későbbiekben, akkor ennyi miatt ne. Nem baj, ha egy tárgy nem sikerül elsőre, másokkal is előfordul, csak tanulj ez esetből és legközelebb készülj rá többet, hogy akkor már biztosan meglegyen.
2022. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, 1 tantárgy miatt feladni? Én most vagyok másodéves, és egy csomó másodéves csoporttársam még most is egy első féléves tantárggyal küzd (erősen bukós tantárgy). Ha mindenki amiatt a tantárgy miatt feladta volna az egyetemet, akkor üresek lennének a folyosók.
2022. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak megvagyok ijedve kicsit, sokan úgy kenik vágják, hogy csak nézek. Az ókor, Mezopotámia kivételével sose volt a kedvencem.
2022. nov. 29. 18:07
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a nehezebb. Lehet, hogy ők meg olyan tantárggyal szenvednek, ami neked pedig simán megy. Nyugi. Menni fog. Ha újra fel kell venni, akkor újra fel kell venni. Legalább most látni fogod, hogy miből áll a zh, és na, lehet kövinek már jobban fogod tudni, hogy ez a tanár még is milyen dolgokba szeret belekérdezni, mennyire kérdezi részletesen vissza az anyagot, fontosak-e az apró dolgok, a kisebb részletek, vagy pedig nem annyira. Ne aggódj. Megpróbálod a zh-t, megpróbálod a legjobb formádat hozni, és majd utána gondolkodsz. Próbálj pozitívan hozzáállni, bármi is lesz, rendben lesz.
2022. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
A töri egy teljesen értelmetlen szak, hacsak nincs vele valami komolyabb szándékod. Ehhez képest pedig nehéz és még csak nem is a görög a legnehezebb, sőt. Nálunk az egyetemen, a törit csak az a 2-3 ember végezte el, akik ma már doktoranduszok, a többi abbahagyta. Én elgondolkodnék a jövőn.
2022. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
6. Mint rokon szakokon végzett majd PhD-zett ember félig-meddig egyetértek a hatossal. Azért nem teljesen értelmetlen, mert nagyon sok helyen jól jön az itt szerzett tudás (például íróként, politikusként, médiában stb.) de valóban gondolnod kell a jövődre is. Egy sikertelen vizsga miatt azonban nehogy feladd. Inkább ragadd meg ezt az alkalmat és a felvételi tájékoztatót, és gondold át, hova tudnál még felvételizni e mellé vagy helyette.
2022. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tanári pálya a cél. Van B terv, ha esetleg nem jönne össze a töri, szociális munkás, mert eléggé érzékeny vagyok, szociálisan. Ez az 1. félév amúgy elég nehéz volt a belerázódás miatt is. De az a 4-es azért adott egy löketet. Egy középkor mindig jobban lekötött amúgy, bár arról hallottam, hogy brutális, de több az alapom belőle talán.
2022. nov. 29. 20:50
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
8. Kétlem,már ami az alapokat illeti.
2022. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként érdekel és szereted, akkor emiatt ne hagyd ott.
2022. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!