Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium divat? Vagy inkább...

Gimnázium divat? Vagy inkább technikum?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagy divat gimibe menni? Vagy józan eszű ember technikumba megy. Gimi után szoktak szakmát tanulni az emberek? (Nem egyetem) . Egyébként mennyit ér egy felnőtt szakmai képzés? Pl: felnőtt technikusi ,OKJ?

2022. dec. 1. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem divat kérdése.


Az egyetem miatt előnyösebb egy gimnázium, de sokan belátják, hogy túl magas lenne a szint. Így sokaknak marad a szakgimnázium, vagy éppen hogyan nevezik, de ugye ez azt jelenti, hogy már 14 évesen nagyjából tudni kell, merre tovább (de igazából ezt sokszor nem tudják maguk eldönteni), míg ha az ember egyetemre hajt, van 4 év gondolkodási ideje.

2022. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szoktak gimi után is szakmát tanulni, nem feltétlen kell egyetemre menni :)

Én ajánlom, jó és kényelmes olyan szempontból, hogy legalább nem 14-15 évesen kell szakma mellett dönteni, és szenvedni vele, ha már fél év után megunod, ráér érettebb fejjel.

2022. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod 14 évesen, hogy mi akarsz lenni, akkor technikum.

Ha már kialakult egy adott irányú érdeklődés, akkor is érdemes lehet ehhez technikumot keresni.

Ha nem tudod 14 évesen, hogy mi legyen belőled, akkor gimnázium.

Akkor is gimnázium, ha az érdeklődési köröd nem gyömöszölhető bele egy technikumi szakba.

2022. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaválasztás nem divattól függ (jó esetben).

Ha nem tudod konkrét, milyen szakmában akarsz elhelyezkedni, VAGY egyetemre szeretnél továbbtanulni, akkor egyértelmű a gimnázium.

Ha tudod mi szeretnél lenni, és nem is szeretnél egyetemre menni inkább a technikum ajánlott.


Egyébként gimnázium után is szoktak egyesek szakmát tanulni, egyetem helyett, bár nem ez a jellemző.

2022. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!